portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań RED PARK - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » RED PARK - sprawy osiedlowe » Forum » SZLABANY NA PARKINGU GALERII DEBIEC
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

SZLABANY NA PARKINGU GALERII DEBIEC

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
zuziaczka 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Mar 23, 2015 8:09
Posty: 4
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 16, 2016 17:31    Temat postu: Re: SZLABANY NA PARKINGU GALERII DEBIEC

Witam,po przeczytaniu postów dotyczących parkowania na terenie galerii aby rozwiać wątpliwości zadzwoniłem do naszego szanownego biura sprzedaży Red Park ponieważ oni się tym zajmują. Oto jaką oficjalną odpowiedz usłyszałem:sprawa jak najbardziej aktualna brama zamówiona i nie widzą w tym żadnej sprawy ponieważ to teren przerodzić dla gości galerii. My możemy wykupić sobie miejsce w tej super hali garażowej bo podobno są przewidziane jakieś miejsca naziemne ale po wybudowaniu wszystkich etapów osiedla. Na pytanie czemu oszukują i wprowadzają ludzi w błąd przy zakupie mieszkania odpowiedz była jedna, że mamy zwrócić się do osoby która nam sprzedała mieszkanie(ta pani juz nie pracuje). Jako chyba nagrodę mamy traktować pierwsza darmowa godzinę na parkingu ,na argument ze z siłowni korzystam min 3 godziny "wszystko wiedząca" pani stwierdzila ze koloryzuje.Tak więc parkingu podziemnego nie kupię bo oto tutaj Red Parkowi chodzi ale napewno zrobię reklamę przyszłym albo i nie mieszkańcom osiedla. Od teraz skoro pani twierdzi , że postępują zgodnie z umową od teraz będę bardzo skrupulatnie podchodził i egzekwować wszystko co w niej jest zawarte łącznie z budową placu zabaw oraz naprawy usterek które non stop wychodzą w bloku jak i mieszkaniu! Proponuję również spotkanie odnośnie utrudnienia życia jak i sprzedaży mieszkań Red Parkowi.
maniek_poz 
   

Zaglądajacy


Wiek: 35
Dołączył: Nie Mar 06, 2016 16:59
Posty: 21
Skąd: poznań

PostWysłany: Czw Mar 17, 2016 22:43    Temat postu: Re: SZLABANY NA PARKINGU GALERII DEBIEC

Ja jutro wybieram się do biura sprzedaży red parku i porozmawiam sobie z Panem który sprzedawał mi mieszkanie bo jeszcze tam pracuje. Raz już dał plamę odnośnie darmowych zmian w projekcie i potem wszystko odkręcić i załatwiał wiec widzę ze znowu będzie trzeba nimi wstrząsnąć. Ciekawy jestem jaka odpowiedz usłyszę. Jak Tylko czegoś się dowiem to Was Forumowicze poinformuje w kolejnym poście

Pozdrawiam
RedKapturek 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Maj 18, 2014 16:07
Posty: 16
Skąd: CzerwonyPark

PostWysłany: Nie Mar 20, 2016 21:39    Temat postu: Re: SZLABANY NA PARKINGU GALERII DEBIEC

Ciekaw jestem czy przyszli mieszkancy drugiego etapu sa swiadomi jaki koszmar nas wszystkich tu czeka z parkowaniem. Nie kazdy przeciez ma ochote kupowac miejsce parkingowe w garazu podziemnym (bardzo watpliwej jakosci zresztą, wystarczy zapytac wlascicieli garazy z 1 etapu), za ktory placi sie miesiecznie tak ogromne kwoty. Deweloper obiecal miejsca naziemne a teraz sie oficjalnie wypina, nie pierwsza niespelniona obietnica i nie ostatnia na pewno.
Swoja droga, ta biedna pół-pusta galeria na pewno na takim ruchu jeszcze bardziej straci. Gdybym jako klient chociaz zlotowke mial zaplacic za parkowanie to nigdy wiecej do tej galerii bym nie wrocil ( a idac do fryzjera, na obiad, zakupy czy siłownie) na pewno wiecej niz godzine sie spedza w tym miejscu...
c4rtman 
   

Początkujacy


Wiek: 34
Dołączył: Wto Cze 03, 2014 20:18
Posty: 9
Skąd: redpark 9p

PostWysłany: Wto Mar 22, 2016 8:37    Temat postu: Re: SZLABANY NA PARKINGU GALERII DEBIEC

Niestety widać że zainstalowanie szlabanów w galerii to zupełnie nie przemyślany projekt lub pomysł idioty.
Dlaczego?
1. Galeria ma ok.70% pustych lokali, teraz parking wydaje się pełny mimo że w środku są pustki dla zewnętrznych przejeżdżających osób może wydawać się że coś ciekawego w tej galerii znajdzie dzięki czemu po prostu do niej wejdzie (dużo samochodów = interesujące miejsce). Po zainstalowaniu szlabanów większość miejsc będzie pusta i galeria nie tylko w środku będzie świecić pustkami.
2. sprzedaż mieszkań w pozostałych etapach gwałtownie zmaleje.

Spodziewałem się że zrobią szlabany ale spodziewałem się tego, po zakończeniu wszystkich etapów ew. w momencie kiedy w galerii faktycznie zacznie brakować miejsca.
mig1anc 
   

Stały bywalec


Wiek: 55
Dołączył: Śro Lip 02, 2014 10:40
Posty: 55
Skąd: Luboń

PostWysłany: Wto Mar 22, 2016 8:52    Temat postu: Re: SZLABANY NA PARKINGU GALERII DEBIEC

Właścicielem galerii jest "nasz" developer. Nie zależy mu na tym, by mieszkańcy parkowali za free. Za to zależy mu na sprzedaży miejsc parkingowych.
Szlabany + np. 1h gratis na zakupy to niewielka dla niego inwestycja. Potem galeria sama może zacząć sprzedawać abonamenty za jakieś 150,-/mc. I sprawa się rozwiąże...

_________________
mig1anc
lukas-44 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Paź 03, 2015 12:12
Posty: 113
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 23, 2016 17:20    Temat postu: Re: SZLABANY NA PARKINGU GALERII DEBIEC

ja jeszcze bardziej podgrzeję dyskusję. bo pomimo, że tutaj mieszkam (red park) to jestem za zamknięciem parkingu galerii. wszyscy piszą, że ta galeria jest pusta, nie ma klientów, ani najemców.

ale jak ma mieć skoro na 100 zewnętrznych miejsc wieczorem ponad 50-60 jest zajętych przez mieszkańców naszego bloku i dębiny (wiem bo mam okno na parking) i czasami przyjadę na zakupy z firmy i nie mam gdzie zaparkować więc zamiast tutaj robię zakupy w piotrze i pawle, albo lidlu i tak pewnie robi więcej osób.

więc w interesie klientów, najemców oraz właściciela galerii jest to by na parkingu były miejsca postojowe. może galeria odżyje.

oczywiście uważam, że taka technika sprzedaży, by obiecywać miejsca galerii bez pokrycia w wykonaniu red parku jest co najmniej mało etyczna, ale przecież ja osobiście nie uwierzyłbym w takie zapewnienie do momentu, aż nie byłoby to w umowie lub akcie notarialnym.

jeżeli chodzi o same miejsca postojowe to rzeczywiście jak zostaną stworzone to będzie istny sajgon, przypadnie około 15 miejsca na blok przy 100 mieszkaniach, życzę powodzenia w walce o miejsce.

straszne to, ale będzie ciężko zaparkować między blokami.

zdaję sobie sprawę, że koszt miejsca podziemnego nie jest niski 20k. ale same mieszkania nie należą do tanich. więc można kupić o 3 m2 mniejsze mieszkanie i mieć miejsce postojowe. można wynająć jeżeli nie chce się kupować, albo skredytować. czas pokazuje, że miejsca zawsze drożeją i zawsze ich brakuje więc to też dobra inwestycja np. w swarzędzu miejsce kosztowało na wejściu 12 k teraz 40 k !!! (po 7 latach), dokładnej ceny na saperskiej nie znam, ale również teraz zabijają się o miejsca.
dodatkowo na etapie negocjacji z deweloperem moża było walczyć o darmowe miejsce lub upust (z tej różnicy pokryć miejsce postojowe)

wiadomo, że ciężko wszystkim dogodzić, i punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale mam nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie miejsce i będzie zadowolony.
pozdrawiam
Red_Park_Official 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Mar 24, 2015 15:26
Posty: 6
Skąd: Poznania

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2016 15:59    Temat postu: Re: SZLABANY NA PARKINGU GALERII DEBIEC

Szanowni Państwo,

Możliwość korzystania z parkingu Galerii Dębiec bazuje na jej gościnności. Z informacji od zarządcy galerii wynika, że mieszkańcy Red Parku nadal mogą z parkingu korzystać. Do dyspozycji są 103 niezadaszone miejsca, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych.

Pragniemy zapewnić, że Państwa komfort jest dla nas najważniejszy, a ustalenia zawarte w naszym prospekcie pozostają bez zmian. Przypominamy:
• W ramach całej inwestycji Red Park powstanie w sumie 79 naziemnych miejsc parkingowych.
• Z uwagi na budowę drugiego etapu osiedla i związane z budową przepisy przeciwpożarowe w tym momencie miejsca naziemne są wyłączone z użytku.
• Część z nich zostanie udostępniona wraz z oddaniem do użytku mieszkań z drugiego etapu.
• Zapewniamy również miejsca parkingowe w garażach podziemnych: w pierwszym etapie - 73, w drugim - 121. To gwarancja bezpieczeństwa i wygody parkowania, a także niezmiennej dostępności.

W razie pytań zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym biurem. http://www.redpark.pl/kontakt/?symfocms=9e4dc291aefb5dc188fd551b7bad4035

Z wyrazami szacunku,
Red Park
lukas-44 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Paź 03, 2015 12:12
Posty: 113
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 0:12    Temat postu: Re: SZLABANY NA PARKINGU GALERII DEBIEC

do red park official.
zastanawiam się na jakiej zasadzie będzie można korzystać z miejsc między blokami ? (rozumiem, że kto pierwszy ten lepszy) jednak jak otworzą bramę mieszkańcy, każde z mieszkań otrzyma pilot ? (mam nadzieję, że przycisk do bramy garażowej nie będzie aktywny, lecz tylko do szlabanu).
i pytanie z innej beczki rozumiem również, że wraz z otwarciem 2 bloku i miejsc postojowych pod 2 blokiem opłata na ochronę spadnie o 50%, bo się rozłoży na 2 bloki tak ? pozdrawiam
heliazot 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Śro Maj 14, 2014 23:19
Posty: 21
Skąd: Poznan Red Park

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 16:17    Temat postu: Re: SZLABANY NA PARKINGU GALERII DEBIEC

Zgadzam się z przedmówcą , sprawa opłaty za ochronę budynku jest kwestią fundamentalną dla oceny wiarygodności dewelopera.
Z chwilą oddania do użytkowania drugiego bloku oczekuje redukcji składnika opłaty comiesięcznej z tytułu ochronny budynku z 43.90 zł do 21, 95 zł.
mig1anc 
   

Stały bywalec


Wiek: 55
Dołączył: Śro Lip 02, 2014 10:40
Posty: 55
Skąd: Luboń

PostWysłany: Śro Kwi 06, 2016 12:40    Temat postu: Re: SZLABANY NA PARKINGU GALERII DEBIEC

dołączam się do oceny dwóch przedmówców - również oczekuję redukcji kosztów ochrony
pytanie czy to raczej nie kwestia wspólnoty?

_________________
mig1anc
RedKapturek 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Maj 18, 2014 16:07
Posty: 16
Skąd: CzerwonyPark

PostWysłany: Śro Kwi 06, 2016 17:29    Temat postu: Re: SZLABANY NA PARKINGU GALERII DEBIEC

To jest kwestia wspolnoty. Zacznijcie Drodzy chodzic na zebrania wspólnoty bo troche wstyd tego nie wiedzieć... Smile
piotr_RP 
   

Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Czw Maj 15, 2014 22:06
Posty: 104
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Śro Kwi 06, 2016 17:49    Temat postu: Re: SZLABANY NA PARKINGU GALERII DEBIEC

a swoją drogą ciekawe czy w aktach notarialnych w bloku nr 2 nadal wpisują Asmę? czy może Asma zaszła im za skórę i ktoś inny będzie zarządzał?
mieszkaniecRedPark 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Mar 03, 2014 12:32
Posty: 17
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Kwi 08, 2016 23:55    Temat postu: Re: SZLABANY NA PARKINGU GALERII DEBIEC

Czy ja dobrze rozumiem.. Galeria Dębiec chce stworzyć płatny parking, który będzie gratis za pierwszą godzinę parkowania?

Galeria, która ma OGROMNY problem z komercjalizacją, która oprócz Biedronki, KinderParku, siłowni, PEPCO i może jedzenia świeci pustkami - chce wprowadzić płatne miejsca postojowe?
Już widzę ten zachwyt najemców, którzy będą tracić klientów. Ta galeria nie znajduje się w ścisłym centrum Poznania, żeby pobierać opłaty - tak jak City Center, które z opłat raczej się wycofuje, niż je nalicza...
Jeśli ten pomysł rzeczywiście ma być wprowadzany w życie, to osoby zarządzające obiektem są "geniuszami" marketingu.
Gratuluję zachwytu najemców, klientów i budowania pozytywnego wizerunku wśród mieszkańców Dębca.
bazylek23 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Wto Paź 14, 2014 9:05
Posty: 19
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 11:43    Temat postu: Re: SZLABANY NA PARKINGU GALERII DEBIEC

RedKapturek napisał:
To jest kwestia wspolnoty. Zacznijcie Drodzy chodzic na zebrania wspólnoty bo troche wstyd tego nie wiedzieć... Smile


Brawo, w końcu ktoś na to zwrócił uwagę bo jak się czyta niektóre wypowiedzi to aż żal, że właściciele mieszkań maja tak małą wiedzę na temat swojej własności - no chyba, że to są najemcy to można wybaczyć...
lukas-44 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Paź 03, 2015 12:12
Posty: 113
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 21:50    Temat postu: Re: SZLABANY NA PARKINGU GALERII DEBIEC

odnośnie informacji, że to zadanie wspólnoty to aż nie chce mi się wierzyć. bo każdy budynek będzie miał oddzielną wspólnotę. więc przyjmijmy wspólnota nr 2 (blok obok) decyduje, że nie chcą mieć ochrony, wspólnota nr 3 również i wspólnota nr 4 też i co my tylko będziemy płacili jako wspólnota nr 1?
to musi być usankcjonowane zanim powstanie wspólnota.
stąd tylko moje pytanie do rp official, na które jeszcze nie uzyskałem odpowiedzi.
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama