portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań RED PARK - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » RED PARK - sprawy osiedlowe » Forum » Klucze do mieszkań 2 etapu
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Klucze do mieszkań 2 etapu

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
maniek_poz 
   

Zaglądajacy


Wiek: 35
Dołączył: Nie Mar 06, 2016 16:59
Posty: 21
Skąd: poznań

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2016 12:34    Temat postu: Klucze do mieszkań 2 etapu

Witam
Czy ktoś z przyszłych mieszkańców 2 etapu ma informacje kiedy będą wydawane klucze do zakupionych mieszkań?
Kaziuk 
   

Początkujacy


Wiek: 42
Dołączył: Wto Lip 19, 2016 18:47
Posty: 9
Skąd: Poznań Dębiec

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2016 16:06    Temat postu: Re: Klucze do mieszkań 2 etapu

Witam,

To zależy, czy miasto wydało już pozwolenie na użytkowanie?
Kuzb22 
   

Zaglądajacy


Wiek: 46
Dołączył: Wto Sie 30, 2016 13:37
Posty: 10
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 14, 2016 9:32    Temat postu: Re: Klucze do mieszkań 2 etapu

Chyba jeszcze trochę co?
Jak decydowaliśmy się na zakup (w sierpniu) to była mowa o początku roku.
Czy ktoś z Państwa będzie próbował jeszcze wystąpić o dopłatę z MDM?
maniek_poz 
   

Zaglądajacy


Wiek: 35
Dołączył: Nie Mar 06, 2016 16:59
Posty: 21
Skąd: poznań

PostWysłany: Śro Wrz 14, 2016 11:45    Temat postu: Re: Klucze do mieszkań 2 etapu

Z informacji jakie uzyskałem to Red Park czeka na ostatnie pozwolenia. Z nieoficjalnych informacji podobno już w październiku może zacząć się wydawanie kluczy tym którzy kupili mieszkania w stanie deweloperskim. To raczej dobra wiadomość bo chyba każdy chciałby jak najszybciej odebrać klucze tylko ciekawe czy tak będzie w rzeczywistości.
Kaziuk 
   

Początkujacy


Wiek: 42
Dołączył: Wto Lip 19, 2016 18:47
Posty: 9
Skąd: Poznań Dębiec

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2016 18:52    Temat postu: Re: Klucze do mieszkań 2 etapu

Wniosek o pozwolenie został podobno złożony w sierpniu, więc jeśli miasto się do niczego nie doczepi, pozwolenie powinno zostać wkrótce wydane.
Kaziuk 
   

Początkujacy


Wiek: 42
Dołączył: Wto Lip 19, 2016 18:47
Posty: 9
Skąd: Poznań Dębiec

PostWysłany: Pią Wrz 30, 2016 18:19    Temat postu: Re: Klucze do mieszkań 2 etapu

Witam - czy ktoś z Państwa rownież otrzymał wiadomość o możliwości odebrania kluczy w październiku?
maniek_poz 
   

Zaglądajacy


Wiek: 35
Dołączył: Nie Mar 06, 2016 16:59
Posty: 21
Skąd: poznań

PostWysłany: Pią Wrz 30, 2016 18:41    Temat postu: Re: Klucze do mieszkań 2 etapu

Taka wiadomość usłyszałem w biurze red parku lecz żadnego pisma nie otrzymałem. Podobno od 10 października mają się zacząć indywidualne odbiory techniczne
Karino 
   

Zaglądajacy


Wiek: 43
Dołączył: Nie Maj 31, 2015 11:24
Posty: 16
Skąd: poznań

PostWysłany: Śro Paź 05, 2016 19:41    Temat postu: Re: Klucze do mieszkań 2 etapu

Witam, dzisiaj otrzymałem mailem zaproszenie na odbiór techniczny mieszkania na 19.10
piotr_RP 
   

Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Czw Maj 15, 2014 22:06
Posty: 104
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Pią Paź 07, 2016 17:28    Temat postu: Re: Klucze do mieszkań 2 etapu

Słabo się staracie, ktoś dziś już wannę na balkonie miał i chyba zamontował. A propos odbiorów bierzecie swoich niezależnych inspektorów? z doświadczeń z I etapu powiem, że warto.
mieszkanieeec 
   

Początkujacy


Dołączył: Pon Paź 10, 2016 11:15
Posty: 6
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Paź 10, 2016 11:18    Temat postu: Re: Klucze do mieszkań 2 etapu

Może warto to rozważyć. Dziękujemy za podpowiedź! A skąd taka sugestia?
piotr_RP 
   

Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Czw Maj 15, 2014 22:06
Posty: 104
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Pon Paź 10, 2016 17:38    Temat postu: Re: Klucze do mieszkań 2 etapu

Nie wiem jak jest teraz, ale poprzednio na odbiorze było osoba od dewelopera, chyba dwie lub więcej z ramienia inwestora i kilka od generalnego wykonawcy i jak tu wnosić pretensje do złego wykonania przy tylu "znających " temat ludzi, a tak niezależny inspektor sprawdzi wymiary, piony, poziomy, wentylacje, kąty.
mig1anc 
   

Stały bywalec


Wiek: 55
Dołączył: Śro Lip 02, 2014 10:40
Posty: 55
Skąd: Luboń

PostWysłany: Wto Paź 11, 2016 9:55    Temat postu: Re: Klucze do mieszkań 2 etapu

zaraz tam inspektor, wystarczy czasem ogarnięty szwagier (albo kuzyn Cool o rysach kaukaskich w skórze i flaszką w wewn. kieszeni, co jak gnat wygląda np.), warto mieć nową długą poziomicę (żeby nie było, że używana i zniszczona), latarkę, laserowy miernik (ja miałem 25m taśmę - musielibyście widzieć ich miny HyhyHyhyHyhy), długopis, notesik i naładowaną komórkę lub aparat foto.

i: wykonać staranny obmiar lokalu na planie mieszkania zanotować wymiary (wyjdą krzywe ściany), przykładać poziomicę i świecić latarką wzdłuż ścian w poszukiwaniu dołów i górek tynkarskich - jest pewnie jeszcze wiele hintów, ale nie jestem ekspertem, mogę zapytać szwagra albo kuzyna...

poza tym dać sobie czas, macać i wąchać wszystko, otwierać, robić zdjęcia czego się da w tym czasie, kazać sobie tłumaczyć każdą pierdołę - nawet to, dlaczego winda mówi "jazda do dołu" jak grabarz na cmentarzu...

ale żeby nie było - ja się nie żalę, mój lokal był i jest Ok!

_________________
mig1anc
Kaziuk 
   

Początkujacy


Wiek: 42
Dołączył: Wto Lip 19, 2016 18:47
Posty: 9
Skąd: Poznań Dębiec

PostWysłany: Czw Paź 13, 2016 18:50    Temat postu: Re: Klucze do mieszkań 2 etapu

Tak, mamy umówionego kogoś specjalizującego się w odbiorach, tak że zobaczymy .
karolina.s 
   

Początkujacy


Wiek: 35
Dołączył: Nie Paź 23, 2016 22:40
Posty: 7
Skąd: poznań debiec

PostWysłany: Śro Lis 02, 2016 22:28    Temat postu: Re: Klucze do mieszkań 2 etapu

witam, pytanie do tych ktorzy juz odbierali mieszkanie, duzo usterek mieliscie?
Kaziuk 
   

Początkujacy


Wiek: 42
Dołączył: Wto Lip 19, 2016 18:47
Posty: 9
Skąd: Poznań Dębiec

PostWysłany: Czw Lis 03, 2016 19:51    Temat postu: Re: Klucze do mieszkań 2 etapu

Tak, było kilka usterek i czekamy na drugi odbiór.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama