portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań RED PARK - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » RED PARK - sprawy osiedlowe » Forum » Ujemny wynik finansowy 2015 - faktura za wodę - etap I
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Ujemny wynik finansowy 2015 - faktura za wodę - etap I

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 09, 2017 9:21    Temat postu: Ujemny wynik finansowy 2015 - faktura za wodę - etap I

Witam,
Czy ktoś z Państwa się orientuje jak zakończyła się sprawa obciążenia naszej wspólnoty fakturami za wodę użytą do polewania budynku B?
Mieliśmy wynik finansowy prawie -16.000,00 zł w 2015 roku, spodziewam się, że jeśli to zostało nierozwiązane będzie rzutować i na wynik tegoroczny.
Wiem, że ASMA miała obciążyć kosztami dewelopera, który nie chciał przyjąć zobowiązań, czy wiadomo na czym stanęła sprawa? Czy to my ostatecznie płacimy za polewanie budynku B?
piotr_RP 
   

Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Czw Maj 15, 2014 22:06
Posty: 104
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Pon Sty 09, 2017 17:34    Temat postu: Re: Ujemny wynik finansowy 2015 - faktura za wodę - etap I

zadałem z miesiąc temu to pytanie Asmie, nikt nie raczył odpowiedzieć nawet z jakąś ściemą. pójdziemy w lutym pewnie na spotkanie pościemniają, że się zajmą albo że red park ich olewa i znów rok spokoju, później powiedzą że się przedawniło, a jak następne bloki będą budować to znów z naszej wody, bo u nas jest przeciez licznik w budynku B pewnie nie.
aniol_1 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lut 27, 2015 18:20
Posty: 16
Skąd: stąd

PostWysłany: Wto Sty 10, 2017 10:06    Temat postu: Re: Ujemny wynik finansowy 2015 - faktura za wodę - etap I

Wydaje mi się, że w majowym czynszu trzeba było pokryć koszty lecącej wody. Czynsz był o chyba 100 zł większy
JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 11, 2017 10:28    Temat postu: Re: Ujemny wynik finansowy 2015 - faktura za wodę - etap I

Szczerze mówiąc nie pamiętam takiej płatności. Niemniej jednak - to z jednej strony tylko stówa z drugiej aż stówa. Z jakiej racji nasza wspólnota miała sponsorować deweloperowi wodę na budowę? Myślę, że trzeba kontynuować wyjaśnianie sprawy a nie godzić się na wszystko. Jak napisał Lokator wyżej, trzebi budynek może też będą polewać za nasze?
RedKapturek 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Maj 18, 2014 16:07
Posty: 16
Skąd: CzerwonyPark

PostWysłany: Wto Sty 31, 2017 13:40    Temat postu: Re: Ujemny wynik finansowy 2015 - faktura za wodę - etap I

Też chciałabym to wiedzieć. Czy dostaliście jakąś odpowiedź od Asmy?

Btw. czy otrzymaliście rozliczenia za media za II półrocze 2016?
JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lut 02, 2017 7:17    Temat postu: Re: Ujemny wynik finansowy 2015 - faktura za wodę - etap I

Nie mam rozliczenia mediów, pytałam o to jakoś po połowie stycznia w Asmie to niby odczyty były zrobione tylko księgowość miała się zająć rozliczeniem, wtedy była mowa że tydzień-półtora i mieli wysyłać. Na razie cisza.

Regulamin rozliczenia mediów zakłada chyba że mają 45 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego czyli gdzieś do około 14 lutego. Chociaż nie wiem czemu miałoby to tyle trwać.
JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Paź 29, 2017 8:52    Temat postu: Re: Ujemny wynik finansowy 2015 - faktura za wodę - etap I

piotr_RP napisał:
pościemniają, że się zajmą albo że red park ich olewa i znów rok spokoju

Miałam ostatnio okazję być na spotkaniu w ASMIE w związku z zalewaniem mieszkań w bloku i jak zapytałam o kradzież wody to właśnie poszła taka ściema, że są na etapie analizy dokumentów i że czekają aż Red dośle faktury za wodę dotyczące bloku B z 2015 roku, już pewnie 2 lata czekają i Red ich olewa i to tyle. Także słusznie przewidziałeś Piotrze
annanowak 
   

Początkujacy


Wiek: 39
Dołączył: Czw Paź 12, 2017 11:49
Posty: 6
Skąd: Poznania

PostWysłany: Pon Paź 30, 2017 12:56    Temat postu: Re: Ujemny wynik finansowy 2015 - faktura za wodę - etap I

Faktury z roku 2015 były bo Pani Magdalena Młodawska je wydobyła od przedstawicieli Reda. Tylko ona walczyła o nas w tej i nie tylko sprawie.
piotr_RP 
   

Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Czw Maj 15, 2014 22:06
Posty: 104
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Wto Gru 12, 2017 20:14    Temat postu: Re: Ujemny wynik finansowy 2015 - faktura za wodę - etap I

Głosowaliśmy za spłatą zadłużeń - ok trzeba pokryć dług. ale w sądzie z Redem powinni walczyć - miejmy nadzieje ze przy tej rozpoczętej budowie znów nam wody nie wezmą - mam nadzieje że Pan Krajewski będzie to nadzorował.

Z drugiej strony nie miała być ta kwota rozłożona w ratach? a najważniejsze pytanie jest:

Czy i kto zapłaci za mieszkania będące Reda w 2015r. ? Nowi właściciele? Red? czy może my?
lukas-44 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Paź 03, 2015 12:12
Posty: 113
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Gru 12, 2017 21:36    Temat postu: Re: Ujemny wynik finansowy 2015 - faktura za wodę - etap I

Asma robi wszystko polubownie, aby się nie narazić Redowi.
Pomimo, że przegłosowaliśmy, że chcemy iść do sądu to narazie pozwu Asma nie wniosła (a to już rok mija od zebrania).
Ale trzeba dopilnować by nie zamieciono tej sprawy pod dywan jak już wszystkie straty pokryjemy.


Uzgadnialiśmy na zebraniu, że każdy właściciel mieszkania i hali garażowej w 2015 partycypuje w stracie więc RED również wchodzi do tego grona.

Miejsce postojowe kupiłem w 2016 i nie muszę nic płacić więc sądzę, że za to miejsce za stratę z 2015 roku płaci RED. A kupiłem mieszkanie wcześniej i muszę się dorzucić do pokrycia straty.

Trzeba zweryfikować, czy Asma stratę podzieliła na wszystkie nieruchomości i czy "przypadkiem" nie wykluczyła tych należących do dewelopera.
annanowak 
   

Początkujacy


Wiek: 39
Dołączył: Czw Paź 12, 2017 11:49
Posty: 6
Skąd: Poznania

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 10:43    Temat postu: Re: Ujemny wynik finansowy 2015 - faktura za wodę - etap I

Co to znaczy, że ASMA załatwia sprawę polubownie. Czy ktoś zna jakieś szczegóły? Kiedyś te działania były szczegółowo przedstawione. Przecież jeszcze kilka miesięcy i należność się przedawni. Na to ASMA czeka. Pani Młodawska radziła by zawezwać formalnie REDA do próby ugodowej bo to przerywa bieg przedawnienia.
Pan Krajewski zwodzi wszystkich bo podlega Pani Czachor, która nie wystąpi przeciwko REDOWI.
Jest związana z inwestorem od momentu sprzedaży pierwszych mieszkań. Przeczekali kolejny rok nic nie robiąc.
JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 16:18    Temat postu: Re: Ujemny wynik finansowy 2015 - faktura za wodę - etap I

lukas-44 napisał:
Trzeba zweryfikować, czy Asma stratę podzieliła na wszystkie nieruchomości i czy "przypadkiem" nie wykluczyła tych należących do dewelopera.

Na szybko licząc w moim przypadku się zgadza, wynik ujemny był na 23.449,03, a udział mojego mieszkania to 5586/838026, więc daje to 156,30 zł i dokładnie tyle mam naliczone. Więc nie ma tu "narzutu" za mieszkania dewelopera.

Inna sprawa, że jak znam życie Red oleje wezwanie i po prostu nie zapłaci... Jak dotąd w każdej sprawie wychodzi, że nie jest to niestety uczciwy deweloper.

piotr_RP napisał:
Z drugiej strony nie miała być ta kwota rozłożona w ratach?

Miała, ale od kwietnia do grudnia, a że jest grudzień... To została 1 rata Wink
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama