portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań RED PARK - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » RED PARK - sprawy osiedlowe » Forum » Piloty do bramy
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Piloty do bramy

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
michal_debiec 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 05, 2017 16:41
Posty: 57
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Nie Paź 15, 2017 21:30    Temat postu: Re: Piloty do bramy

JoannaZ napisał:
NCo do osób mających miejsca w hali, za miejsca te opłata eksploatacyjna jest b. wysoka, zakładam, że z tych wpłat idzie też na utrzymanie szlabanu, chociaż w planach finansowych generalnie szlaban się nie pojawia bo poza prądem praktycznie nic nie kosztuje, więc trudno powiedzieć.
...
Pytanie tylko, czy walka z ASMĄ nie spowoduje, że piloty zostaną złośliwie wstrzymane i przeniesione na spotkanie wspólnoty... za pół roku...


Co do opłaty na szlaban w planach finansowych, to w wykonaniu planu finansowo-gospodarczego za rok 2016 pojawia się w punkcie 9.4 szlaban (koszt 147.60 zł). Również energia elektryczna za części wspólne i utrzymanie czystości na zewnątrz są zawarte w planie, dlatego wnioskuje z tego, że opłaty z hali nie są wliczane na ten cel.

Obstawiam, że jeżeli ASMA i RedPark nie postawią na swoim to będą próbowali iść tą drogą, aby wstrzymać wydawanie pilotów aż do decyzji z kolejnych uchwał (kolejny rok).
Uchwały wchodzą w życie z chwilą przegłosowania (czyli przekroczenia progu 50% za lub przeciw uchwałą), dlatego moim zdaniem takie zagranie też powinno być nielegalne (praktycznie za każdym razem można by było sobie wymyśleć jakąś kolejną uchwałę która by blokowała poprzednią).

Moim zdaniem musimy połączyć siły, i przy okazji spotkania wszyscy razem powinniśmy wyraźnie zaznaczyć, że nie ma zezwolenia na obchodzenie prawa i jeżeli tego nie zaakceptują to powiedzieć że z najbliższym zebraniem postaramy się ich odwołać.
lukas-44 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Paź 03, 2015 12:12
Posty: 113
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Paź 16, 2017 17:47    Temat postu: Re: Piloty do bramy

michal_debiec napisał:

Co do opłaty na szlaban w planach finansowych, to w wykonaniu planu finansowo-gospodarczego za rok 2016 pojawia się w punkcie 9.4 szlaban (koszt 147.60 zł). Również energia elektryczna za części wspólne i utrzymanie czystości na zewnątrz są zawarte w planie, dlatego wnioskuje z tego, że opłaty z hali nie są wliczane na ten cel.
.


Michał niestety źle wnioskujesz. Ja za każde ze swoich miejsc parkingowych płacę co miesiąc 101,81 zł z czego ponad połowa 54,29 zł idzie właśnie na utrzymanie części wspólnych.
Miejsca postojowe są traktowane w naszej wspólnocie jak mieszkanie i te opłaty za nasze miejsca postojowe są dodawane na wyniku finansowym do naliczeń w pozycji I KUNW.
michal_debiec 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 05, 2017 16:41
Posty: 57
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Wto Paź 17, 2017 1:07    Temat postu: Re: Piloty do bramy

lukas-44 napisał:
michal_debiec napisał:

Co do opłaty na szlaban w planach finansowych, to w wykonaniu planu finansowo-gospodarczego za rok 2016 pojawia się w punkcie 9.4 szlaban (koszt 147.60 zł). Również energia elektryczna za części wspólne i utrzymanie czystości na zewnątrz są zawarte w planie, dlatego wnioskuje z tego, że opłaty z hali nie są wliczane na ten cel.
.


Michał niestety źle wnioskujesz. Ja za każde ze swoich miejsc parkingowych płacę co miesiąc 101,81 zł z czego ponad połowa 54,29 zł idzie właśnie na utrzymanie części wspólnych.
Miejsca postojowe są traktowane w naszej wspólnocie jak mieszkanie i te opłaty za nasze miejsca postojowe są dodawane na wyniku finansowym do naliczeń w pozycji I KUNW.


Racja, dzięki za komentarz.
Bardziej chodziło mi o zwrócenie uwagi, że na utrzymanie części wspólnych płacą wszyscy zgodnie z udziałami. Dlatego też nie jest tak, że np. na szlaban i utrzymanie czystości na zewnątrz płacą tylko właściciele miejsca w hali lub tylko pozostałe osoby, a wszyscy. I jest to jak najbardziej zgodne z prawem.

Chciałem tylko podkreślić, że nie można obciążać kosztami na NW tylko wybranych mieszkańców, więc pomysł aby przez wpłacanie takich sum na "fundusz" tylko przez osoby, które dopiero mają zakupić pilota (czyli niejako sponsorowanie napraw szlabanu i utrzymania zewnetrznych miejsc postojowych) jest jak najbardziej nielegalne.
JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Paź 17, 2017 8:05    Temat postu: Re: Piloty do bramy

Napisałam pytanie czy w związku z powstałym sporem o piloty jest przewidywane jest jakiekolwiek spotkanie wyjaśniające z Przedstawicielem Zarządcy albo inne rozwiązanie oraz czy piloty w oprotestowanej cenie 199 zł są obecnie w sprzedaży czy sprzedaż jest wstrzymana, jak dostanę jakąś odpowiedź to dam znać.

Pan Krajewski jest mistrzem udzielania odpowiedzi "naokoło" albo nie na temat, ostatnio zadałam masę pytań o piloty a dostałam tylko info że miejsca parkingowe, które wykluczył są wpisane w umowie sprzedaży mieszkania i że przysługuje mi prawo do kontroli finansów wspólnoty.
JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Paź 19, 2017 19:47    Temat postu: Re: Piloty do bramy

Widzę, że ASMA wraca do swoich standardów bo odpowiedzi żadnej nie mam od poniedziałku do teraz. Ktoś coś wie?
michal_debiec 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 05, 2017 16:41
Posty: 57
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Nie Paź 22, 2017 20:06    Temat postu: Re: Piloty do bramy

JoannaZ napisał:
Widzę, że ASMA wraca do swoich standardów bo odpowiedzi żadnej nie mam od poniedziałku do teraz. Ktoś coś wie?


Też nie dostałem żadnej odpowiedzi od Pana Krajewskiego. Jedynie Pani Grażyna zapewniała w rozmowie telefonicznej, że zorganizuje ponowne spotkanie.
Dam znać jak czegoś się dowiem.
JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 15:10    Temat postu: Re: Piloty do bramy

Drodzy Forumowicze, ASMA zarządziła spotkanie w sprawie pilotów w najbliższy czwartek 09.11. u nich na Mostowej 10 o godzinie 19:00.

Mnie sprawa interesuje ale tego dnia nie dam rady uczestniczyć w spotkaniu ani wysłać męża bo jestem umówiona do lekarza z moim 4-mies. synkiem a mąż jest w delegacji.

Czy ktoś z Was może się wybrać na to spotkanie i jakoś wpłynąć na rozsądne rozstrzygnięcie problemu? I po spotkaniu zdać krótką relację co i jak? No i co to za tajemnicza rada wspólnoty, z którą niby ma być to spotkanie i jakim prawem sobie decyduje o naszych finansach?
michal_debiec 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 05, 2017 16:41
Posty: 57
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 15:47    Temat postu: Re: Piloty do bramy

Ja się wybieram na to spotkanie. Napiszę co udało się ustalić (obstawiam, że to nie będzie miła rozmowa).

Przy okazji dobrze by było poruszyć temat opiekuna osiedla z szefową Asmy. Jeżeli są jeszcze jakieś osoby, które będą na zebraniu i są niezadowolone z zarządzania przez Pana Krajewskiego to warto abyśmy razem to zaznaczyli aby do tej roli została wyznaczona inna osoba.
Paula-1 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Mar 21, 2017 21:01
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 08, 2017 0:26    Temat postu: Re: Piloty do bramy

Ja oczywiście tez będę na czwartkowym spotkaniu. I jak najbardziej również dołączę się do kwestii odwołania pana Krajewskiego. Tylko nie jestem pewna czy w ogóle będzie kogo poinformować o tej kwestii, czy będzie ktoś jeszcze wyższy rangą z Asmy czy to tylko zebranie członków naszej Wspólnoty, pana Krajewskiego i „niby Rady”.


Wczoraj przejrzałam wszystkie dokumenty, jakie dotyczyły corocznych zebrań Wspólnoty oraz korespondencji wysyłanej nam przez Asmę i znalazłam dowody na obalenie wszystkich kłamstw wciskanych nam przez Asmę i „niby Radę”.


Może zacznę od kwestii owej Rady.
Na zebraniu Wspólnoty, które odbyło się 01.07.2014 r. była podejmowana uchwała nr 2/2014 w sprawie wyboru Rady Wspólnoty, która miała się składać z 3 osób (Anna Piaszczyńska, Łukasz Kaźmierczak, Adam Gębski) i kazano nam sobie dopisać ręcznie treść tej uchwały, że Rada obowiązuje do dnia 31.03.2015 r.

Załączam poniżej plik tekstowy Word w którym umieściłam w tekście zdjęcia wszystkich uchwał, porządku obrad zebrań i sprawozdań z wykonania planu finansowego, potwierdzające wszystko, co piszę. Przepraszam, że takie małe ale strona mnie ogranicza co do objętości pliku. Jak sobie zapiszecie zdjęcia to się doczytacie.


11.02.2015 na kolejnym zebraniu uchwała nr 7/02/2015 w sprawie wyboru Rady Przedstawicieli ( tutaj też zdjęcie) - niestety nie zrobiłam tutaj żadnych notatek ale nie ma to znaczenia, bo w piśmie wysłanym przez Asmę do wszystkich mieszkańców dnia 04.05.2015 r. mamy wyjaśnienie, że uchwały od numeru 01/02/2015 do numeru 5/02/2015 zostały przyjęte a uchwał numer 6/02/2015 i 7/02/2015 Wspólnota nie przyjęła (tutaj również zdjęcie). Oznacza to więc, że Rada nie została przyjęta przez Wspólnotę i nie obowiązuje.
Na zebraniu 26.02.2016 r. była uchwała numer 8/02/2016 w sprawie wyboru Rady Przedstawicieli Wspólnoty

Ale w 2 mailach od Asmy z dni 2.06.2016 i 20.06.2016 r. mamy odpowiedzi że uchwały nie przeszły.

Mail z 2.06.2016 r.: „Szanowni Państwo, Członkowie Wspólnoty Mieszkaniowej "Red Park I"poniżej przesyłamy najważniejsze informacje dotyczące nieruchomości położonej w Poznaniu przy ul. 28 Czerwca 1956 roku nr 382
1) Głosowanie nad uchwałami
Dnia 26 lutego 2016 roku odbyło się zebranie Członków Wspólnoty Mieszkaniowej, na którym poddano pod głosowanie najważniejsze uchwały niezbędne dla funkcjonowania Wspólnoty. Po zebraniu niezwłocznie przystąpiliśmy do zbierania głosów w trybie obiegowym wysyłając do osób, które nie głosowały wielokrotne przypomnienia. Wszyscy z Państwa, którzy nie głosowali odebrali od pracowników biura Asma telefon z prośbą o głosowanie. Głosów swoich nie oddał także inwestor.
Mimo tych przedsięwzięć po trzech miesiącach żadna z uchwał nie przekroczyła wymagalnej ilości głosów. W związku z powyższym nie został podjęty Plan finansowo-gospodarczy na rok 2016, więc od dnia 01 kwietnia 2016 nie widzicie Państwo naliczeń na kartotece elektronicznej.
Na koniec miesiąca czerwca 2016 roku zarząd będzie zmuszony do zamknięcia głosowania i naliczenia stawek jakie obowiązywały w roku 2015, gdyż bez naliczeń zaliczek nie będzie możliwe przystąpienie do rozliczenia mediów.”

Mail z 20.06.2016: „Szanowni Państwo,
w załączniku przesyłam Państwu Zawiadomienie o opłatach obowiązujących od dnia 01 kwietnia 2016 roku, będące skutkiem zmian wprowadzonych uchwałami poddanymi pod głosowanie dnia 26 lutego 2016 roku.
Działając jako zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej "Red Park I", informuję Państwa, że zostały podjęte następujące uchwały:
• Uchwała nr 2/02/2016 w sprawie utworzenia Funduszu Celowego na koszty przeglądów 5-letnich i ustalenia jego stawki w wysokości 10,00 zł/ 1 lokal/ 1 miesiąc, od dnia 01 kwietnia 2016 roku.
• Uchwała nr 6/02/2016 w sprawie przyjęcia Planu finansowo-gospodarczego na rok 2016, od dnia 01 kwietnia 2016 roku.”
Z powyższych maili wynika, że uchwala numer 8/02/2016 o wyborze Rady Przedstawicieli nie przeszła.


Na kolejnym zebraniach temat Rady już nie był poruszany, nie było takich uchwał. Wszędzie pojawia się już tylko Zarząd Wspólnoty, a Zarząd sprawuje nasz Zarządca czyli Asma (na wszelki wypadek zdjęcia porządku obrad zebrania z 2017 r.)

Dlatego, jakim prawem „Rada” twierdzi, że jest Radą i Asma też tak pisze? I do tego podejmują za nas ważne decyzje bez naszej zgody? Jeśli nie ma Rady to osoby te są na takich samych prawach jak my i nie mają prawa za nas decydować. Tym bardziej, że przez ten rok od 2014 do 2015 r. kiedy Rada obowiązywała to w dokumentacji do zebrania były zawarte wszystkie protokoły z zebrań, w kolejnych latach już nie, bo oficjalnie Rady już nie było a oni nadal się spotykają potajemnie i decydują za nas. Ostatnie „tajne” zebranie Rady miało miejsce wczoraj 06.11.2017 r. Udało mi się to wyciągnąć od pana Krajewskiego, jak wczoraj do niego dzwoniłam. Niby stwierdził, że Rada chce wszystko dla nas przygotować przed zebraniem w sprawie pilotów, ale to wielka ściema, bo zebranie miało być ze wszystkimi mieszkańcami a nie tylko z Radą. Pewnie obmyślali strategię.



Druga sprawa, którą zauważyłam w dokumentacji z zebrań to koszty szlabanu, piasku, soli, utrzymania terenu na zewnątrz, zawsze każdego roku pokrywali właściciele wszystkich mieszkań, zawsze były doliczane do kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej. I tu jest wszystko ok. Nigdy w kosztach szlabanu nie uczestniczyła hala garażowa, zawsze te koszty były naliczane w koszty utrzymania nieruchomości wspólnej całego bloku i wszyscy mieszkańcy za to płacili, mimo że do tej pory, tyle lat nikt tam nie parkował, dopiero w tym roku można parkować, a płaciliśmy zawsze. Ale tu się zgadzam, jestem jak najbardziej za, bo to teren wszystkich, więc jak najbardziej koszty mogą być liczone w kosztach nieruchomości wszystkich mieszkańców, bo jest to sprawiedliwe i zgodne z ustawą o własności lokali. Tylko dlaczego teraz mają te koszty ponosić tylko osoby, które zakupią piloty, a właściciele garażu i pozostałych mieszkań nie? Tak, jak pisał Michał, teren na zewnątrz jest własnością wspólną wszystkich właścicieli i to wszyscy mogą z niego korzystać bez ograniczeń, każdy ma do tego prawo. A co z osobami, które nie kupią pilota a będą chciały wjechać? Też ich ochrona wpuści, bo nie mogą im zabronić wjazdu na własny teren. A na pewno znajdą się tacy, którzy nie kupią pilota, licząc na to, że i tak wjadą. Albo tez osoby nie posiadające samochodu, będą np. potrzebowały wpuścić na ich potrzeby jakiś samochód ekipy remontowej lub samochód dostawczy dowożący im np. meble i też wtedy będą korzystały ze szlabanu, nie uczestnicząc w kosztach.
Nie możemy pozwolić, żeby Asma ustaliła coś, co jest niezgodne z prawem, a tak właśnie chcą zrobić. Według ustawy o własności lokali, jak to Michał pisał, jest to teren wspólny, wszyscy z niego mogą korzystać, więc wszyscy powinni równo uczestniczyć w kosztach utrzymania a nie tylko osoby zakupujące piloty. Powinno być to liczone, tak jak do tej pory w rocznym sprawozdaniu finansowym.

Ja się ze wszystkim, co piszesz Michał zgadzam i jak najbardziej będę walczyła razem z Tobą o ustalenie wszystkiego przede wszystkim zgodnie z prawem, bo to wszystko, co Asma z nami robi to działania sprzeczne z prawem. Ja się tylko domagam, żeby wszystko było legalne i sprawiedliwe i o to walczę.



Zebranie Asma 09.11.2017 -.doc


Pobierz


JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 08, 2017 4:28    Temat postu: Re: Piloty do bramy

michal_debiec napisał:
są niezadowolone z zarządzania przez Pana Krajewskiego to warto abyśmy razem to zaznaczyli aby do tej roli została wyznaczona inna osoba


Nie jestem jakoś szczególnie zadowolona, ale sama nie wiem czy odwołanie go to dobry ruch, ze względu na to, że:
- i tak będzie musiał być zaangażowany w sprawy naszej wspólnoty jako dyrektor ds technicznych, a nasz blok to jeden wielki problem techniczny - przypominam, że co najmniej 4 zalewane mieszkania na ten moment NIE NADAJĄ SIĘ DO UŻYTKU z winy dewelopera, a jednak pan Krajewski zna tu procedury i wie co po kolei może robić wspólnota. Nie chcę straszyć, ale to, że mieszkania nie nadają się do użytku to na razie wstępna i nieoficjalna diagnoza znajomego inspektora nadzoru budowlanego, ale generalnie jak ktoś dobrze nie poprowadzi sprawy to wspólnota będzie miała naprawdę poważne problemy, a znalezienie m.in. dla mnie lokalu zastępczego to będzie najmniejszy i najtańszy z nich.
- w ASMIE pracują różne osoby, w tym młodziutkie, zielone i zupełnie bez doświadczenia, pamiętacie niektóre z nich? Pamiętam jak jeszcze niedawno był jakiś zdaję się Łukasz Banach (czy podobnie) i w czasie jak 04.01.17 od nocy zalewało całe 10 i 9 piętro to sobie najzwyczajniej w świecie ignorował odbieranie telefonu i nikt nie reagował. Tak naprawdę zareagował po 9:00 pan Patrycjusz, mimo że to właściwie nie była już sprawa dewelopera. ASMA dopiero wieczorem napisała maila i to był pierwszy kontakt z nimi tego dnia. Chodzi o to, że możemy dostać kogoś gorszego niż Pan Krajewski a w naszej wspólnocie jest multum problemów wymagających opiekuna doświadczeniem i wiedzą. Fakt, że ASMA ma nastawienie by działać na korzyść dewelopera a nie naszą się nie zmieni bo to kwestia strategii firmy a nie pojedynczego pracownika.

Podsumowując, jeśli dacie radę to naprostujcie fakty z panem Krajewskim, zobaczcie czy da się z nim coś ustalić i wtedy zastanówcie się, czy warto walczyć o jego odwołanie.
mieszkaniecRedPark 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Mar 03, 2014 12:32
Posty: 17
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 08, 2017 7:10    Temat postu: Re: Piloty do bramy

Pytanie - czy Pan Krajewski, jak i cała ASMA wyraża chęć pomocy w tej sprawie? Znajomość procedur to jedno, umiejętne ich wykorzystanie w celu pomocy mieszkańcom i Wspólnocie, a nie deweloperowi, to drugie. Żebyśmy w związku z działalnością pana Krajewskiego i ASMY zaraz się nie obudzili z rachunkiem/kami za rzeczy, które powinien zapłacić deweloper, a nie my. Piloty to jedna sprawa, a co z "pożyczeniem" sobie przez RED PARK od nas wody za kilkanaście tysięcy? Na ostatnim zebraniu Wspólnoty była mowa o podjęciu kroków prawnych w tej sprawie - co zostało przez ASMĘ zrobione? Na jakim etapie jest ta sprawa? Miejmy proszę na uwadze, fakt współpracy naszego zarządcy i dewelopera przy całej inwestycji. Osoby będące na tym zebraniu poruszcie proszę ten temat i zażądajcie konkretnych wyjaśnień najpierw ustnych na zebraniu, a następnie pisemnych do wszystkich członków Wspólnoty, tak by był po tym ślad. Analogiczne, co z sypiącym się garażem? Kiedy (i czy w ogóle) ASMA ma zamiar przycisnąć RED PARK by w końcu ponaprawiał usterki?
Swoją drogą, z tego co kojarzę to RED PARK ma prawo mieć swoje billboardy na terenie Wspólnoty, ale czy może sobie dowolnie stawiać potykacze, flagi i inne rzeczy, bez zgody Wspólnoty?
Kolejna sprawa - po KAŻDYM większym deszczu spod naszego bloku na roku 28 Czerwca wycieka woda i leje się wzdłuż ulicy. Czym to jest spowodowane?
michal_debiec 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 05, 2017 16:41
Posty: 57
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Śro Lis 08, 2017 11:17    Temat postu: Re: Piloty do bramy

Tak szczerze, czy Krajewski zrobił cokolwiek pożytecznego? Czy rzeczywiście ma jakakolwiek wiedze techniczna, którą wykorzystał aby rozwiązać problemy z zalewanymi mieszkaniami, garażami, i innymi usterkami ? Czy są jakieś widoczne rezultaty jego pracy, których nie wykonałby nikt inny ?

Nie uczestniczyłem w spotkaniach odnośnie zalewanych górnych pięter, więc nie wiem co było po kolei robione i jaki stosunek miał do tego Krajewski, ale wiem jakie ma podejście do innych spraw.

Dla mnie jest to jak najbardziej niekompetenta osoba i nie powinien zajmować się zarządzaniem. Szczerze wątpie również w jego wiedzę techniczną.
To co moge powiedzieć o Krajewskim to:
- nie ma pojęcia o obowiązującym prawie, przekracza uprawnienia zwykłego zarządu, łamie przepisy a ostatnie działania mają już nawet znamiona oszustwa (nie podał informacji o funduszu i nadal do reszty mieszkancow nie zostało przekazane ile dokladnie kosztuje pilot - 70 zł )
- już od prawie roku, notorycznie nie odpowiada na maile, a jak już jest odpowiedz to po miesiącu i nie ma odpowiedzi na wszystkie pytania, manipuluje do tego faktami
- blokował kilka miesiecy nasze miejsca postojowe
- blokował wydawanie pilotow i wprowadzil mnie w blad mowiac ze nie moze ich wydawać, gdzie zgodnie z prawem miał taki obowiazek
- nieczego nie załatwił "od ręki", prosta sprawa jak czujka na korytarzu była załatwiana 3 miesiące, wszystko za co się zabiera ciągnie się w nieskończoność i nie widać zadnych rezultatów
- ma lekceważaće podejście do mieszkańców i jawnie dyskryminuje mieszkancow ktorzy nie maja miejsca w hali garazowej, przytaczalem juz jego teksty do mnie w stylu: "na jakiej zasadzie chce Pan wjezdzac na teren osiedla, przeciez nie ma Pan miejsca w hali" lub "nie wiem w czym widzi Pan problem, przecież może sobie Pan parkować na terenie galerii"
- szczerze wątpie w jego wiedze techniczna, bo juz przy sprawie czujki musialem zrobić ostrą burzę, bo nie potrafił zrozumieć, że 2 czujki na końcach korytarza nie obejma mojego mieszkania na środku, do tego jego pierwsza odpowiedz była taka, że czujka będzie mogła być zamontowana dopiero jak się skończy gwarancja i aktualna się zepsuje, to wtedy zakupi nową, mocniejszą - czyli jednym słowem miałem czekać 2-3 lata aż coś się stanie z aktualna czujka lub sam ja zniszcyc aby potem "dyrektor od spraw technicznych" zamontował nową, która i tak by nie objeła mojego mieszkania

nie wiem co jeszcze by musiał zrobić aby podkreślić swój brak kompetencji

trzeba powiedziec wprost, że albo zmienia do końca roku opiekuna albo podejmiemy kroki aby ich odwołać,

Asma jest i będzie związana z deweloperem i wątpie aby skutecznie cokolwiek wywalczyła w naszym imieniu, żywym przykladem, jest sprawa pilotów , która przy problemach z zalewaniem mieszkań jest błahostką ale pokazuje kilka poważnych problemów: po pierwsze nie znają prawa lub celowo je łamią i przekraczają kompetencje zwyklego zarządu, uzależnieni są od dewelopera (deweloper jest zarządcą w 2 wspolnocie wiec nie ma żadnego prawa aby decydować o jakichkolwiek kosztach w naszej wspolnocie), do tego dochodzi tajemnica rada, która tak naprawde oficjlanie radą nie jest i nigdy nie była, czyli sa w naszej wspolnocie osoby, które spotykaja się po kryjomu z krajewskim, omawiaja ważne dla nas sprawy, nigdzie dalej tego nie przekazują i działają na niekorzyść wspólnoty (kto normalny by zaakceptował narzucenie nam jakiegos funduszu w wysokości 130 zł od osoby na pseudo naprawy szlabanu?) , strach pomyśleć co by było gdyby osoby z tej "rady" dostały się do zarządu

Nie widze innego rozwiazania jak przynajmniej przeglosować przy zebraniu wszystkich mieszkancow zmiany sposobu zarzadzania na zarząd mieszkancow aby kontrolować działania Asmy (lub kazdej innej firmy ktora bedzie administratorem) i tym samym odciąć się od wpływów dewelopera.
Moim zdaniem nie uda się nikomu bez przynamniej powyższych zmian wywalczyć czegokolwiek w sprawie usterek w budynku, bo Asma raczej nie wniesie sama sprawy do sądu,
a Krajewski tym bardziej nie kiwnie palcem bo jak napisal ostatnio w mailu , dla niego "rada" i zarząd drugiej wspolnoty - deweloper , to "GRONA DECYZYJNE".
JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 08, 2017 15:53    Temat postu: Re: Piloty do bramy

mieszkaniecRedPark napisał:
Żebyśmy w związku z działalnością pana Krajewskiego i ASMY zaraz się nie obudzili z rachunkiem/kami za rzeczy, które powinien zapłacić deweloper, a nie my.

Wydaje mi się, że deweloper po cichu do tego zmierza, żebyśmy sami sobie naprawiali taras. W tej chwili próbują zrzucić odpowiedzialność za zalewanie 2 mieszkań na ASMĘ, bo ASMA nie przeprowadza przeglądów rynien i deweloper udaje, że problem wynika z niedrożnych rynien. Ciekawe czy nasi kochani zarządcy z ASMY robią wszystkie obowiązkowe przeglądy budynku, bo wiem, że za brak przeglądów nie tylko są kilkutysięczne grzywny, ale też nie można nic dostać od ubezpieczyciela gdyby miało miejsce np. jakieś zalanie z dachu albo pożar (odpukać oczywiście). Nie pamiętam żeby jakieś przeglądy były ujęte w planie finansowym poza kominiarskim ale też nie znam się na tym za dobrze

mieszkaniecRedPark napisał:
co z "pożyczeniem" sobie przez RED PARK od nas wody za kilkanaście tysięcy?

Również przyłączam się do prośby aby osoby na spotkaniu przycisnęły ten temat i zażądały jakiejś deklaracji.

mieszkaniecRedPark napisał:
co z sypiącym się garażem?

Ostatnio praktycznie nie chodzę do garażu, co tam jest aż tak sypiące się? Sąsiedzi, jeśli macie uwagi do konkretnych elementów garażu zgłaszajcie listem poleconym póki jest termin rękojmi na części wspólne!

michal_debiec napisał:
nie ma pojęcia o obowiązującym prawie, przekracza uprawnienia zwykłego zarządu, łamie przepisy a ostatnie działania mają już nawet znamiona oszustwa

Zgoda, z tym, że mam wrażenie, że ASMA to ogólnie niekompetentna firma i on nie jest wyjątkiem. Po prostu zastanawiam się, czy nie wpadniemy z deszczu pod rynnę i nie dostanie nam się gorszy opiekun. Np. znowu jakiś nieogarnięty młodzik.

michal_debiec napisał:
wszystko za co się zabiera ciągnie się w nieskończoność i nie widać żadnych rezultatów

Prawda. Robiąc obchód po piętrach w poszukiwaniu innych ofiar zalania natknęłam się na niezły syf na 12 piętrze. Podobno nie jest to naprawione od około roku (?!). W załączniku foto... Na 10 piętrze czekałam pół roku na odmalowanie po zalaniu przez awarię rury (zalanie 04.01. odmalowanie w czerwcu!).

michal_debiec napisał:
działają na niekorzyść wspólnoty (kto normalny by zaakceptował narzucenie nam jakiegos funduszu w wysokości 130 zł od osoby na pseudo naprawy szlabanu?) , strach pomyśleć co by było gdyby osoby z tej "rady" dostały się do zarządu

Mam nadzieję, że namierzysz te osoby i osoby na spotkaniu dostaną jakieś wyjaśnienia tej absurdalnej sytuacji... No cholera, jeśli rada sobie chce istnieć, to niech chociaż będzie jawnie podane kiedy są spotkania żeby inni mieszkańcy też mogli przychodzić. No i kto jest w tej radzie, jakieś kontakty do nich?

michal_debiec napisał:
Nie widze innego rozwiazania jak przynajmniej przeglosować przy zebraniu wszystkich mieszkancow zmiany sposobu zarzadzania na zarząd mieszkancow aby kontrolować działania Asmy (lub kazdej innej firmy ktora bedzie administratorem) i tym samym odciąć się od wpływów dewelopera.

Proszę, zacznijcie ten temat na spotkaniu jeśli będzie taka szansa. Może uda się zorganizować głosowanie na zebraniu w marcu. Jeśli nie ma ludzi do zarządu i to miałby być problem to mogę się zgłosić. W tej chwili z zaniedbaniami ASMY możemy właściwie walczyć tylko na drodze sądowej, a wiemy ile to w polskich realiach trwa...

michal_debiec napisał:
"rada" i zarząd drugiej wspolnoty - deweloper , to "GRONA DECYZYJNE".

Co do dewelopera w przypadku drugiej wspólnoty to w pewnym stopniu jest to grono decyzyjne, ale jeśli tam już jest zawiązana wspólnota to zarządca-deweloper też nie może przekraczać czynności zwykłego zarządu! Inna sprawa, że nadal może mieć ponad 50% głosów i robić co chce Wink



DSC_1062 sm.jpg

DSC_1062 sm.jpg


michal_debiec 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 05, 2017 16:41
Posty: 57
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Śro Lis 08, 2017 16:05    Temat postu: Re: Piloty do bramy

michal_debiec napisał:

a Krajewski tym bardziej nie kiwnie palcem bo jak napisal ostatnio w mailu , dla niego "rada" i zarząd drugiej wspolnoty - deweloper , to "GRONA DECYZYJNE".


Chodziło mi tutaj o to, że nie są to żadne grona decyzyjne w odniesieniu do naszej wspólnoty. "Rada" i zarządca drugiej wspólnoty nie może decydować o naszej wspólnocie a tym bardziej narzucać nam jakieś dodatkowe opłaty.
mieszkanieeec 
   

Początkujacy


Dołączył: Pon Paź 10, 2016 11:15
Posty: 6
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 08, 2017 19:43    Temat postu: Re: Piloty do bramy

JoannaZ napisał:
Drodzy Forumowicze, ASMA zarządziła spotkanie w sprawie pilotów w najbliższy czwartek 09.11. u nich na Mostowej 10 o godzinie 19:00.


Rozumiem, że spotkanie dotyczy także właścicieli drugiego budynku? Nie znalazłam nigdzie zawiadomienia od Asmy o spotkaniu.
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama