portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań RED PARK - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » RED PARK - sprawy osiedlowe » Forum » Ochrona czy panowie od otwierania szlabanu
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Ochrona czy panowie od otwierania szlabanu

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
amoroza 
   

Stały bywalec


Wiek: 57
Dołączył: Pon Wrz 11, 2017 21:03
Posty: 89
Skąd: poznań

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 16:21    Temat postu: Ochrona czy panowie od otwierania szlabanu

Witam
Czy Państwo z pierwszego bloku mogą wytłumaczyć sąsiadom z bloku A
do czego służy ,,ochrona", za którą płacimy dość sporą kwotę co miesiąc.
Ostatnio panowie ochroniarze chcieli nawet wystosować petycję i zbierali podpisy, żebyśmy zgodzić się by w ich budce znajdował się telewizor.
Dlaczego na dwa bloki jest tylko jeden portier (bo ochrona to osoba z kursem i licencją.)

Wysyłając smsy zgodnie z zaleceniem p. Krajewskiego nikt nie pomaga w
utrzymaniu ciszy nocnej (panowie portierzy odpuścili...). zastanawiam się co oni tu robią i jakie mają zadanie, bo przecież policji tez nie mogą wzywać.
Na hałas i picie winka i piwka w parku i głośne dyskusje tez nikt nie reaguje....
Ja mieszkam od strony parku i często okna nie mogę otworzyć.
Policja nie przyjeżdża na czas. Katastrofa ten Park a Ochrona (nie wiem od czego) totalnie bez sensu.
Napiszcie mi czy się mylę...
JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2017 8:55    Temat postu: Re: Ochrona czy panowie od otwierania szlabanu

amoroza napisał:
Czy Państwo z pierwszego bloku mogą wytłumaczyć sąsiadom z bloku A
do czego służy ,,ochrona", za którą płacimy dość sporą kwotę co miesiąc.

A dlaczego my z I etapu mamy tłumaczyć? To wszystko pytania do zarządcy czyli ASMY. Polecam takie wątpliwości i petycje kierować do nich, jak maile nie działają to na spotkaniu wspólnoty. Proszę nie wyobrażać sobie, że to na życzenie mieszkańców z I etapu ochroniarz siedzi w budce jako portier od szlabanu i dużo kosztuje. U nas też były i są różne opinie na temat funkcjonowania ochrony i parkingu, ale zarządca się z nimi od początku nie liczy i robi po swojemu.
rumianek70 
   

Nowy na forum


Wiek: 53
Dołączył: Czw Wrz 21, 2017 7:39
Posty: 3
Skąd: mieszkaniec

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2017 8:01    Temat postu: Re: Ochrona czy panowie od otwierania szlabanu

O ile mam dobre informacje na temat działania ochrony i to nie tylko na naszym obiekcie to wezwanie Policji jak i Straży Miejskiej polega na:
1 Zakłócenie ciszy nocnej przez sąsiadów .........
Po Policje powinna dzwonić ta osoba której hałas przeszkadza a nie ochrona.Jest tak dlatego że Policjanci którzy przyjadą na interwencje to najpierw i tak się muszą skontaktować z osobą która zgłaszała zakłócenie spokoju a w takim wypadku nie może to być ochroniarz ponieważ przed pani zgłoszeniem że coś się dzieje to i tak najpierw pani kontaktowała się z ochroną.Więc osobą zgłaszającą jest pani. Takie chore prawo mamy niestety !!!!!!! I tu się kółko zamyka.


Ostatnio zmieniony przez rumianek70 dnia Thu Sep 21, 2017 10:02, liczba edycji: 1
rumianek70 
   

Nowy na forum


Wiek: 53
Dołączył: Czw Wrz 21, 2017 7:39
Posty: 3
Skąd: mieszkaniec

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2017 8:10    Temat postu: Re: Ochrona czy panowie od otwierania szlabanu

Co do parku to jest to już osobny temat. Z tym problemem radził bym się zgłosić Bezpośrednio na Policje. Bo chyba nie myślicie sobie że nasza ochrona na to będzie reagować. Jeżeli tak to proszę sobie spojrzeć gdzie się teren Red Parku kończy. To jest mnie więcej tak samo jak by pani podeszła do ochroniarza i mu zgłosiła że w Biedronce się biją czy coś takiego .......no bez jaj ludzie

Ostatnio zmieniony przez rumianek70 dnia Thu Sep 21, 2017 9:59, liczba edycji: 1
rumianek70 
   

Nowy na forum


Wiek: 53
Dołączył: Czw Wrz 21, 2017 7:39
Posty: 3
Skąd: mieszkaniec

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2017 9:56    Temat postu: Re: Ochrona czy panowie od otwierania szlabanu

I jeszcze jedno to nie jest tak że ja bronie ochronę. Sam mam wiele zastrzeżeń. A przynajmniej do dwóch z nich. Mam wrażenie że tylko jeden z tych panów ogarnia temat swojej pracy !!!!!! Chyba tylko ten Pan wie za co bierze swoje wynagrodzenie !!!!! Ocenę pozostawiam państwu ale chyba będziecie wiedzieć o kogo chodzi. Pozdrawiam
JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lut 25, 2018 21:02    Temat postu: Re: Ochrona czy panowie od otwierania szlabanu

W bloku I etapu ktoś w nocy z soboty na niedzielę (24/25.02) ukradł sporą ilość lampek oświetlenia awaryjnego. Zniknęły wszystkie na 8 piętrze, dodatkowo kilka z klatki schodowej, nie wiem ile dokładnie bo nie mam czasu chodzić po bloku i liczyć. Wkurzona jestem, zwłaszcza, że mam w domu speca od takich systemów i okazuje się, że koszt takiej niepozornej lampki jest wysoki.
Nie wiem po co płacimy ochronie skoro znowu w bloku ma miejsce kradzież, dodatkowo wykręcanie tylu lampek to nie jest robota na pół minuty, tylko jednak trochę pracy (lampki dodatkowo są wysoko, więc wymaga to wejścia na coś albo podsadzania przez drugą osobę).
Mam nadzieję, że firma ochroniarska pokryje straty ze swojego ubezpieczenia.
Niemniej jednak jestem zawiedziona kolejną już podobną sytuacją.
Ochroniarz siedzi w budce i pilnuje szlabanu a w tym czasie ktoś okrada blok.
Coś tu chyba k* nie gra.
maly_dzielny_toster 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Śro Mar 22, 2017 22:35
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 26, 2018 0:38    Temat postu: Re: Ochrona czy panowie od otwierania szlabanu

?!
na jedenastym już od kilku miesięcy ich nie ma. Myślałem, że to jakaś akcja serwisowa. Kto normalny kradnie lampki od oświetlenia awaryjnego!?
JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 26, 2018 6:03    Temat postu: Re: Ochrona czy panowie od otwierania szlabanu

Absolutnie nic nie sugerując, najprostsze wyjaśnienie to, że ktoś potrzebuje takie do innego budynku albo odsprzedaje... W każdym razie musi się trochę znać na takim sprzęcie. To nie jest kradzież impulsywna. Skoro już się powtarza to pewnie się znowu pojawią.

Ostatnio zmieniony przez JoannaZ dnia Mon Feb 26, 2018 13:16, liczba edycji: 1
JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 26, 2018 13:15    Temat postu: Re: Ochrona czy panowie od otwierania szlabanu

Wyjaśnienie sprawy lamp... Ochroniarz zgłosił sprawę Krajewskiemu, który poinformował, że lampy-czujki zostały zabrane za wiedzą zarządcy, chyba na jakiś "serwis"...

Jest to absolutnie niezgodne z przepisami i jakimikolwiek procedurami przeciwpożarowymi, bo lampy muszą być naprawiane na miejscu, ale przynajmniej wychodzi na to, że nie była to kradzież... Ochroniarz, który pracował sobota wieczór/noc też nic nie wiedział, że ktoś ma coś demontować, stąd dodatkowa dezinformacja.
michal_debiec 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 05, 2017 16:41
Posty: 57
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Pon Lut 26, 2018 13:38    Temat postu: Re: Ochrona czy panowie od otwierania szlabanu

Krajewski ('Twisted Evil') (pewnie tylko "Rada mieszkańców" została poinformowana Razz )

druga sprawa , że pewnie demontaż zabrał trochę czasu a ochrona wogóle tego faktu nie zanotowała.
JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 26, 2018 13:55    Temat postu: Re: Ochrona czy panowie od otwierania szlabanu

Widzę, że ktoś ma tu reakcję wręcz alergiczną Very Happy
W ogóle dość dziwne, demontowanie w sobotę pod wieczór? Albo w nocy? No cóż, jeśli nikt nie był uprzedzony, to trudno się domyślić, że przyszedł jakiś elektryk w sobotnią noc i coś sobie zabrał do naprawy. Już chciałam na policję dzwonić zgłaszać przestępstwo Wink
maly_dzielny_toster 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Śro Mar 22, 2017 22:35
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 26, 2018 19:30    Temat postu: Re: Ochrona czy panowie od otwierania szlabanu

na 11 jednak wróciło - nawet nie zauważyłem kiedy. Ale nie było tego oświetlenia kupę czasu
amoroza 
   

Stały bywalec


Wiek: 57
Dołączył: Pon Wrz 11, 2017 21:03
Posty: 89
Skąd: poznań

PostWysłany: Śro Lut 28, 2018 17:25    Temat postu: Re: Ochrona czy panowie od otwierania szlabanu

Ogólnie rzecz biorąc mamy pecha z tym osiedlem chronionym.
Teraz po zmianie ochraniarze niby więcej są widoczni na parkingu
U nas sprawdzają czy nie ma napisów we windach. Ale i tak praktycznie to nie ochrona z prawdziwego zdarzenia...
Piotr_gdynia85och 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Wto Lis 01, 2016 21:25
Posty: 134
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Mar 02, 2018 10:18    Temat postu: Re: Ochrona czy panowie od otwierania szlabanu

Witam serdecznie czy państwo chcą zmienić firmę ochroniarska zapraszamy do kontaktu z firmą Gabor Biuro Ochrony z Gdańska
pozdrawiam serdecznie
amoroza 
   

Stały bywalec


Wiek: 57
Dołączył: Pon Wrz 11, 2017 21:03
Posty: 89
Skąd: poznań

PostWysłany: Pią Mar 02, 2018 18:09    Temat postu: Re: Ochrona czy panowie od otwierania szlabanu

To po części nie od nas zależy . Może Państwo złożą ofertę Asmie.
Naszemu zarządcy budyku...
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama