portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań RED PARK - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » RED PARK - sprawy osiedlowe » Forum » Info dot. podatku od transformatora
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Info dot. podatku od transformatora

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
piotr_RP 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Czw Maj 15, 2014 22:06
Posty: 104
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Pon Lut 12, 2018 20:16    Temat postu: Info dot. podatku od transformatora

Witam,

Byłem dziś w Urzedzie Miasta na naszej ulicy i chciałem zapłacić te 2,10 zł tego podatku, a Pani urzędniczka poinformowała mnie , że już nie trzeba płacić tego podatku - taka decyzja Dyrekcji , ponieważ zbyt mały dochód (decyzja ponoć z 2016). Spytałem dlaczego, żadnej informacji nie dostaliśmy i czy za rok im się nie odwidzi nie i ponownie nie zaczną pobierać podatek , to odesłała mnie na Słowackiego.

PS.
Najśmieszniejsze , że to że rok temu jak u niej płaciłem to tego mi nie powiedziała tylko grzecznie pieniądze pobrała.
lukas-44 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Paź 03, 2015 12:12
Posty: 113
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lut 13, 2018 19:02    Temat postu: Re: Info dot. podatku od transformatora

Dziwne, bo ja co roku składam deklarację i zawsze muszę płacić.
Co roku robię to na Słowackiego.
W tym roku było podobnie, Panie wyliczyły mi podatek i zrobiłem przelew na te 2,13 zł Smile
piotr_RP 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Czw Maj 15, 2014 22:06
Posty: 104
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Śro Lut 14, 2018 20:14    Temat postu: Re: Info dot. podatku od transformatora

napisałem maila na:

bokpodatki@um.poznan.pl

zobaczymy czy odpowiedzą i co.
piotr_RP 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Czw Maj 15, 2014 22:06
Posty: 104
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Czw Mar 15, 2018 13:02    Temat postu: Re: Info dot. podatku od transformatora

Winny jestem odpowiedz w sumie długo to trwało, ale jest:

"Szanowny Panie,
w odpowiedzi na pytanie dot. opodatkowania nieruchomości położonej przy ul. 28 Czerwca 1956 r. 382 (pod transformatorem) informuję, iż zmienił się skład osobowy współwłaścicieli (osoba prawna sprzedała ostatni posiadany udział i nieruchomość stanowi aktualnie współwłasność osób fizycznych). Zmiana taka ma wpływ na sposób opodatkowania nieruchomości. W przypadku współwłasności z osoba prawną osoby fizyczne zobowiązane są do składania deklaracji na podatek od nieruchomości i wpłacania, bez wezwania, kwoty podatku (osoby fizyczne w tym przypadku składają deklarację i opłacają podatek na zasadach obowiązujących osoby prawne - art. 6 ust. 11 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych tj. Dz. U z 2017r., poz. 1785 ze zm.). W sytuacji kiedy współwłaścicielami są osoby fizyczne są one zobowiązane złożyć informację o nieruchomościach i obiektach budowlanych a podatek w drodze decyzji ustala organ podatkowy. Warto zaznaczyć, że każdy współwłaściciel powinien złożyć formularz informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych i zadeklarować do opodatkowania całą nieruchomość. Zostanie wydana decyzja do wszystkich współwłaścicieli obejmująca całą nieruchomość a współwłaściciele wpłacają podatek zgodnie z posiadanym udziałem przy czym obowiązuje zasada odpowiedzialności solidarnej za zobowiązania.

Podsumowując, informuję, że przedmiotowa nieruchomość podlega opodatkowaniu a postepowanie podatkowe w tej sprawie zostanie przeprowadzone przez tut. organ podatkowy w najbliższym czasie.

W razie wątpliwości proszę o kontakt z osobą prowadząca sprawę: Pani Aleksandra Kurnicka tel. 61 878 4626, mail. aleksandra_kurnicka@um.poznan.pl
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------"
lukas-44 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Paź 03, 2015 12:12
Posty: 113
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Mar 30, 2018 11:21    Temat postu: Re: Info dot. podatku od transformatora

Na zebraniu wspólnoty w poniedziałek były różne głosy, że należy nadal składać deklarację lub nie płacimy podatku, bo się nie opłaca i tak mówi UM.

Dzisiaj rozmawiałem z osobą odpowiedzialną za naszą sprawę p. Kurnicka i potwierdzam słowa Piotr_RP.
Taka jest decyzja na dzisiaj.

Powiedziała, że było małe zamieszanie, jednak jest obowiązek podatkowy i sami z siebie nie mogą tego znieść mimo, że koszty dostarczenia pisma przewyższają wpływy.

Co trzeba zrobić:
1. każdy właściciel mieszkania musi złożyć informacje (nie deklaracje, jak sładał deklaracje to również musi złożyć informację i zaznaczyć, że złożył deklarację i zapłacił) na ul. Słowackiego lub obok nas na 28-go czerwca w nowych biurowcach. Informacje składa się tylko jeden raz. UM obliczy podatek na całą trafostację i wyśle do każdego mieszkańca to listem, a my sami będziemy musieli to obliczyć wg udziałów (mieszkanie dodać z garażem jak się posiada) i wpłacić tylko nasz udział. (dziwne bo wiem, że wielu z nas popełni błędy podczas obliczeń Smile )
2. do momentu, aż informacji nie złożą wszyscy mieszkańcy nie otrzymamy decyzji o podatku. najpierw UM będzie wysyłał do zalegających osób pismo by złożyli informacje i dopiero jak zbiorą wszystkie informacje wyślą pismo z podatkiem. Pani wspominała, że to może potrwać sporo czasu zanim otrzymamy pismo z należnym podatkiem (zwłaszcza, że części właścicieli tu nie ma, mieszkają za granicą itp.)


To wszystko, zatem trzeba udać się do UM. Powodzenia

P.S. Zwróciła uwagę, że rozmawiała z ASMA, by np.oni przejeli obowiązek podatkowy za nas i by dodali nam te 2 zł do czynszu, czyli miesięcznie 0,18 groszy. Niestety nie powiedziała dlaczego tak nie ma, czy się nie dogadali, czy nie otrzymała odpowiedzi. Sugerowała, że na kolejnym spotkaniu można by podjąć taką uchwałę nie musielibyśmy o tym pamiętać.
JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Mar 30, 2018 14:16    Temat postu: Re: Info dot. podatku od transformatora

Jeśli faktycznie mamy czekać aż WSZYSCY złożą informację, to możemy się nie doczekać. Ja chętnie poczekam na wezwanie bo nie wiem za bardzo jak mam złożyć i co Wink

Druga rzecz, jak to jest że nieruchomość nie jest już współwłasnością osoby prawnej? Deweloper nie sprzedał przecież lokali usługowych, to jak nie jest już ich właścicielem?
JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 04, 2018 21:05    Temat postu: Re: Info dot. podatku od transformatora

Potwierdzam za Krajewskim, Deweloper jest współwłaścicielem nieruchomości z tytułu posiadania lokali użytkowych, więc nie wiem czemu w ogóle są zmiany w podatku...
ilozuj 
   

Zaglądajacy


Wiek: 103
Dołączył: Nie Lut 23, 2014 16:03
Posty: 10
Skąd: poznan

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2018 22:04    Temat postu: Re: Info dot. podatku od transformatora

dziś otrzymałam 2 pisma, jedno o tym że niepotrzebnie złożyłam deklarację , a drugie o tym wszczęto postępowanie o podatku za trafo za 2016-2017. czy ktos wie co z tym zrobić?
mig1anc 
   

Stały bywalec


Wiek: 55
Dołączył: Śro Lip 02, 2014 10:40
Posty: 55
Skąd: Luboń

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2018 11:22    Temat postu: Re: Info dot. podatku od transformatora

dostałem srogi papier o postępowaniu podatkowym
po telefonie informacja z UM jest taka, że nie mogli go nie podjąć, przyślą decyzje o wysokości podatków za 2016, 2017 i 2018 (u mnie)
ok 1-2zł/rok
trzeba będzie zapłacić i tyle

ale co strach to strach Smile

_________________
mig1anc
koko13 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Maj 24, 2014 11:38
Posty: 28
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Pon Lip 23, 2018 14:31    Temat postu: Re: Info dot. podatku od transformatora

Dzisiaj dostałem pismo zw sprawie podatku
2016 14zł
2017 165zł
2018 168zł
Czy ktoś dostał też takie pismo
JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lip 23, 2018 18:23    Temat postu: Re: Info dot. podatku od transformatora

Coooo? To miały być jakieś groszowe sprawy, co to za kwoty??
koko13 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Maj 24, 2014 11:38
Posty: 28
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Pon Lip 23, 2018 18:29    Temat postu: Re: Info dot. podatku od transformatora

Kwoty za każdy rok trzeba podzielić na cały blok czyli nasze udziały
JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lip 23, 2018 20:25    Temat postu: Re: Info dot. podatku od transformatora

A to spoko, rozumiem, powodzenia z dzieleniem za 2016 w takim razie Very Happy
koko13 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Maj 24, 2014 11:38
Posty: 28
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Pon Lip 23, 2018 20:55    Temat postu: Re: Info dot. podatku od transformatora

JoannaZ nie dostałaś pisma ze Słowackiego ?
JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lip 24, 2018 16:03    Temat postu: Re: Info dot. podatku od transformatora

Nie, jeszcze dzisiaj byłam sprawdzić skrzynkę
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama