portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań RED PARK - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » RED PARK - sprawy osiedlowe » Forum » Smog/smród znad świerczewa
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Smog/smród znad świerczewa

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
piotr_RP 
   

Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Czw Maj 15, 2014 22:06
Posty: 104
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Pon Lut 12, 2018 20:22    Temat postu: Smog/smród znad świerczewa

Nie zwróciliście sąsiedzi , że w tym roku nader często czuć smród z pieca znad świerczewa jak się wychodzi przed blok? jakoś w poprzednich latach tak tego nie było czuć. Czyżby nagle w tym roku była przewaga zachodnich wiatrów.

tu jest czujnik na swierczewie:

http://looko2.com/tracker.php?lan=&search=A020A60369ED

tam wiecznie normy są przekroczone - wiem osiedle domow jednorodzinnych, ale czym oni palą , że tak śmierdzi.
Locataire 
   

Początkujacy


Wiek: 41
Dołączył: Pon Lip 07, 2014 11:14
Posty: 8
Skąd: Poznań RED PARK

PostWysłany: Wto Sty 22, 2019 8:14    Temat postu: Re: Smog/smród znad świerczewa

MOŻNA SIĘ UDUSIĆ! PATOLOGIA ZE ŚWIERCZEWA PALI PLASTIK I co tylko się da! AKTUALNIE NORMY PRZEKROCZONE SĄ O TYSIĄC STO PROCENT, co czyni bezpośrednie otoczenie Red Park jednym z najbardziej zanieczyszczonych w Polsce i w Europie.

Indeks Jakości Powietrza 14 - Bardzo zły IJP pogarsza się(Pogarsza się 1)
Jakość powietrza jest niebezpiecznie zła. Osoby narażone na ryzyko powinny bezwzględnie unikać wyjść na zewnątrz. Pozostali powinni ograniczyć wyjścia do minimum. Wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane.

Dane z dnia 2019-01-22 08:03:39

PM2.5

275 ug/m3 (1100%)
PM10

347 ug/m3 (694%)

http://looko2.com/tracker.php?search=a020a60369ed
Paula_X 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Paź 18, 2019 16:26
Posty: 1
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Paź 18, 2019 17:12    Temat postu: Re: Smog/smród znad świerczewa

Drodzy sąsiedzi,
czy ten problem pojawia się często?

Kupiłam mieszkanie w 3 etapie na 11 piętrze i dziś przy odbiorze mieszkania (w ciepły dzień) czuć było na balkonie typowy zapach smogu/palonych śmieci. Pewnie to zależy też od wiatru, ale na parterze tego zapachu nie było czuć w ogóle. Rozważam w związku z tym montaż klimatyzacji..
amoroza 
   

Stały bywalec


Wiek: 57
Dołączył: Pon Wrz 11, 2017 21:03
Posty: 89
Skąd: poznań

PostWysłany: Pią Paź 18, 2019 20:27    Temat postu: Re: Smog/smród znad świerczewa

Witam!
W 2 bloku na 6 piętrze też czuć kwaśny smród. Mieszkam niestety od strony torów. Często czuję ten smród. Myślałam na początku, że latem woda przy fortyfikacjach ,, kwitnie,, , bo latem też jakiś nieprzyjemny zapach dociera do moich okien.
I jeszcze niedaleko autostrada jest...
Wszystkie zanieczyszczenia się kumulują również z Lubonia.
Ludzie palą nie plastyki tylko stare meble i co popadnie.
Mam nadzieję, że nasz pan prezydent zauważy ten problem i rozwiąże go jak Kraków.
Pozdr. 😏
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama