portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań RED PARK - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » RED PARK - sprawy osiedlowe » Forum » Opłata za KONTENER BUDOWLANY
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Opłata za KONTENER BUDOWLANY

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
jwarszewski 
   

Początkujacy


Wiek: 35
Dołączył: Śro Mar 22, 2017 19:28
Posty: 6
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 21, 2018 23:40    Temat postu: Opłata za KONTENER BUDOWLANY

Witam.
Dostałem informacje że mam do zapłaty około 220 zł za kontener budowlany który stał przed naszym blokiem BUDYNEK A.
Czy ktoś z państwa powie mi, gdzie była informacja, że będziemy musieli płacić za ten kontener ?
Dodam że w moim wypadku zakupiłem mieszkanie z wykończeniem i nie miałem potrzeby korzystać z takiego kontenera
Księgowość z ASMY twierdzi że rachunek opjewia na 25 tyś zł
JoannaZ 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 01, 2016 10:12
Posty: 125
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 8:22    Temat postu: Re: Opłata za KONTENER BUDOWLANY

Witam,
Dla analogii powiem, że w bloku I etapu była identyczna sytuacja, przez jakiś czas stał kontener na odpady budowlane i na koniec trzeba było zapłacić za niego. No ktoś zapłacić musi, zarządca nie da "ze swoich". I też nikt nie pytał czy ten kontener chcę czy nie chcę. I też nie korzystałam z kontenera ale zapłacić musiałam jak każdy, na tym polega wspólnota we wspólnocie mieszkaniowej Wink
bazylek23 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Wto Paź 14, 2014 9:05
Posty: 19
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 9:43    Temat postu: Re: Opłata za KONTENER BUDOWLANY

Witam,
jak słusznie napisała JoannaZ na tym polega wspólnota.
Wyobraża sobie Pan, że każdy kto potrzebuje ustawia swój kontener budowlany przed blokiem? Gdzie? Na miejscach parkingowych? Na tej ogromnej ilości trawnika?
Choć ja akurat korzystałam z kontenera, to również płaciłam, jak wszyscy jeszcze długi czas po zakończeniu swojego remontu.
amoroza 
   

Stały bywalec


Wiek: 57
Dołączył: Pon Wrz 11, 2017 21:03
Posty: 89
Skąd: poznań

PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 11:30    Temat postu: Re: Opłata za KONTENER BUDOWLANY

Witam
Mam pytanie ile razy Państwo z I Etapu płaciliście za te kontenery?
bazylek23 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Wto Paź 14, 2014 9:05
Posty: 19
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 11:55    Temat postu: Re: Opłata za KONTENER BUDOWLANY

Mogę się mylić ale płaciliśmy za kontenery za rok 2014 i 2015. Co było wcześniej to nie wiem, bo mieszkanie kupiliśmy w październiku 2014 roku.
jwarszewski 
   

Początkujacy


Wiek: 35
Dołączył: Śro Mar 22, 2017 19:28
Posty: 6
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Mar 23, 2018 11:25    Temat postu: Re: Opłata za KONTENER BUDOWLANY

Oczywiście rozumiem że jako wspólnota tego typu opłaty są dzielone.
Jednak nie mogę pojąć żeby płacić za kogoś remont.
Skoro jednak pierwszy blok też musiał wnosić tego typu opłaty, to i my będzie musieli za to zapłacić.
Dziękuję za odpowiedź.
wikary30 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Maj 28, 2015 16:33
Posty: 8
Skąd: poznania

PostWysłany: Pon Mar 26, 2018 12:01    Temat postu: Re: Opłata za KONTENER BUDOWLANY

Witam!
najpierw powinno być ustalone ,czy kontener chcemy , jaki koszt na jaki czas itp. powinno odbyc sie glosowanie, a zarzadca robi sobie co chce a My mamy płacic .... nie dajmy się zwariowac
wikary30 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Maj 28, 2015 16:33
Posty: 8
Skąd: poznania

PostWysłany: Pon Mar 26, 2018 12:08    Temat postu: Re: Opłata za KONTENER BUDOWLANY

Ja nie dostałem zadnej informacji o tym ,ze zarządca podstawi kontener i trzeba placic ...także płacic nie mam zamiaru ...musze sie udać z tym do Swojego Radcy Prawnego
amoroza 
   

Stały bywalec


Wiek: 57
Dołączył: Pon Wrz 11, 2017 21:03
Posty: 89
Skąd: poznań

PostWysłany: Pon Mar 26, 2018 13:11    Temat postu: Re: Opłata za KONTENER BUDOWLANY

Witam
Dla mnie też jest to zaskoczeniem, że mamy dopłaty za kontenery, dlatego uważam, że trzeba przyjść na spotkanie w środę z Asmą i to wszystko powyjaśniać. I jeszcze dopytać się co nas jeszcze może spotkać bez uprzedniej informacji i zgody większości lokatorów.
Pozdrawiam
wikary30 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Maj 28, 2015 16:33
Posty: 8
Skąd: poznania

PostWysłany: Pon Mar 26, 2018 13:28    Temat postu: Re: Opłata za KONTENER BUDOWLANY

ma ktoś dostęp do regulaminu zarządcy Red Parkiem ?
byłbym wdzięczny za dostarczenie linka
Pozdrawiam!
jwarszewski 
   

Początkujacy


Wiek: 35
Dołączył: Śro Mar 22, 2017 19:28
Posty: 6
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Mar 26, 2018 15:21    Temat postu: Re: Opłata za KONTENER BUDOWLANY

Miałem przyjemność rozmawiać z panem Krajewskim
podobno będzie można porozmawiać o tej sytuacji w środę na spotkaniu.

Jak zostałem poinformowany KONTENER BUDOWLANY pełnił funkcje również komunalnego ponieważ nie było na dole śmietników, za które również płaciliśmy. Abstrahując już czy ludzie wypełnili deklaracje śmieciowe, wychodzi na to ze płacimy za śmieci i kontener ponieważ na dole nie było śmietników....
Aborygen 
   

Nowy na forum


Wiek: 38
Dołączył: Śro Mar 28, 2018 14:13
Posty: 2
Skąd: Waw

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2018 5:54    Temat postu: Re: Opłata za KONTENER BUDOWLANY

jwarszewski napisał:
Księgowość z ASMY twierdzi że rachunek opjewia na 25 tyś zł


Z całym szacunkiem dla księgowości, ale to tyle nie kosztuje. Rolling Eyes
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama