portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań RED PARK - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » RED PARK - sprawy osiedlowe » Forum » Gorąco w mieszkaniu - pytanie o rolety lub żaluzje
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Gorąco w mieszkaniu - pytanie o rolety lub żaluzje

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
mieszkaniecRP 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Mar 29, 2018 21:08
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Maj 01, 2019 13:03    Temat postu: Gorąco w mieszkaniu - pytanie o rolety lub żaluzje

Cześć dopiero mamy początek wiosny, a już temperatura w mieszkaniu nie spada poniżej 25 stopni.
Mam okna od strony wschodniej, rano szyby są bardzo gorące, mimo że na dworze jest kilka stopni. Przez zewnętrzne szklane balustrady prawdopodobnie powstaje efekt soczewki, bo szyba rano jest tak gorąca, że parzy gdy się przyłoży na dłużej dłoń, przez to mieszkanie się nagrzewa.
W zeszłym roku przez około 3 miesiące temperatura w mieszkaniu wynosiła 27-29 stopni C, bardzo ciężko było ją obniżyć nawet o 1 stopień.

Mam pytanie czy może znaleźliście jakieś rozwiązanie, może jakieś dobre rolety/żaluzję. Jeśli tak to proszę o linka.
Myślałem też o roletach zewnętrznych, ale na to trzeba mieć pozwolenie by musiało być więcej chętnych.
kat_poz16 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Kwi 06, 2016 11:25
Posty: 15
Skąd: Pozn

PostWysłany: Czw Maj 02, 2019 23:43    Temat postu: Re: Gorąco w mieszkaniu - pytanie o rolety lub żaluzje

Może warto sprawdzić PLISY, składające się m.in. z warstwy folii aluminiowej, nieprzepuszczalnej dla promieni słonecznych.
amoroza 
   

Stały bywalec


Wiek: 57
Dołączył: Pon Wrz 11, 2017 21:03
Posty: 89
Skąd: poznań

PostWysłany: Pon Maj 13, 2019 13:25    Temat postu: Re: Gorąco w mieszkaniu - pytanie o rolety lub żaluzje

Witam
Ja mam rolety rzymskie ze specjalną gumą z tyłu. Mam je zasłonięte gdy świeci słońce. Jest ciemniej ale u mnie to działa i obniża temp.
Bez tych rolet musiałabym zamontować klimatyzację. Niektórzy ją mają, bo widzę na balkonach. Nikt się nie czepia...
Pozdr.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama