portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań RED PARK - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » RED PARK - sprawy osiedlowe » Forum » Budynek C - sierpień - odbiory
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Budynek C - sierpień - odbiory

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Sagusia 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Wrz 12, 2019 22:33
Posty: 4
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Wrz 12, 2019 22:41    Temat postu: Re: Budynek C - sierpień - odbiory

Jestem po pierwszym podejściu do odbioru w III etapie. Miałam wady wpisane w protokół i deweloper odniósł się do nich. Między innymi miałam wpisane ,że pomieszczenia są niższe od tego co zostało zapisane w umowie. Deweloper uznał za niezasadne. Czy ktos z odbierajacych w III etapie tez miał zgloszone w protokole i za niskie pomieszczenia i uznane za niezasadne przez dewelopera ?
antho08 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Lip 23, 2019 16:54
Posty: 7
Skąd: poznań

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2019 14:17    Temat postu: Re: Budynek C - sierpień - odbiory

Tak ja. Ta niższa wysokość jest rzekomo zgodna z projektem, więc generalny wykonawca umowa od tego ręcę, bo wszytsko zrobił zgodnie z projektem i ta sprawa jest do indywidualnego rozwiązania pomiędzy nabywcą a deweloperem.
antho08 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Lip 23, 2019 16:54
Posty: 7
Skąd: poznań

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2019 14:28    Temat postu: Re: Budynek C - sierpień - odbiory

Mam też pytanie czy macie takie opóźnienia przy odbiorach / usuwaniu usterek? Dostaliśmy oświadczenie o uznaniu i usunięciu usterek do 6 września. Przesunęli jednak ten termin do 24, wtedy mam tez drugi odbiór.
Bombel_EPKS 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sie 06, 2019 11:42
Posty: 93
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Wrz 15, 2019 23:07    Temat postu: Re: Budynek C - sierpień - odbiory

Sagusia napisał:
pomieszczenia są niższe od tego co zostało zapisane w umowie.

Niech zgadnę, XII piętro pod tarasem? Wink
Sagusia 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Wrz 12, 2019 22:33
Posty: 4
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2019 19:08    Temat postu: Re: Budynek C - sierpień - odbiory

Bombel_EPKS napisał:
Sagusia napisał:
pomieszczenia są niższe od tego co zostało zapisane w umowie.

Niech zgadnę, XII piętro pod tarasem? Wink


Nie. IV piętro
Bombel_EPKS 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sie 06, 2019 11:42
Posty: 93
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2019 14:33    Temat postu: Re: Budynek C - sierpień - odbiory

Czyli nie tylko na XII mieszkania są niższe niż zapisane w standardzie deweloperskim.
amoroza 
   

Stały bywalec


Wiek: 57
Dołączył: Pon Wrz 11, 2017 21:03
Posty: 89
Skąd: poznań

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2019 16:34    Temat postu: Re: Budynek C - sierpień - odbiory

Zwracam się do wszystkich z III etapu
Byłam świadkiem budowy Waszego bloku.
To co się działo jest niedoopisania.
Firmy zmieniały się nieraz co 2 tyg.
Były to firmy zatrudniające Panów Ukraińców.
Towar był dostarczany z różnych hurtowni.
Nie wiem co Wam nowym przyszłym sąsiadom radzić, ale jeżeli możecie zgłaszajcie wszystkie usterki i uwagi przy przekazaniu kluczy. Asma nie będzie Wam wstanie pomóc.
Boję się nawet myśleć co będzie się dalej dziać.
Red Park buduje już nowy blok.
Sami zobaczycie jak to wygląda.
Wszyscy z biura Red Parku, którzy sprzedawali nam mieszkania nie pracują. Też czuję się oszukana bo miały być 4 bloki wzorcowego osiedla. No cóż zastanówcie się czy naprawdę chcecie mieszkać w takim bloku.
Pozdrawiam
K.Klarys 
   

Nowy na forum


Wiek: 51
Dołączył: Śro Wrz 18, 2019 9:55
Posty: 1
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 18, 2019 10:06    Temat postu: Re: Budynek C - sierpień - odbiory

amoroza napisał:
Zwracam się do wszystkich z III etapu
Byłam świadkiem budowy Waszego bloku.
To co się działo jest niedoopisania.
Firmy zmieniały się nieraz co 2 tyg.
Były to firmy zatrudniające Panów Ukraińców.
Towar był dostarczany z różnych hurtowni.
Nie wiem co Wam nowym przyszłym sąsiadom radzić, ale jeżeli możecie zgłaszajcie wszystkie usterki i uwagi przy przekazaniu kluczy. Asma nie będzie Wam wstanie pomóc.
Boję się nawet myśleć co będzie się dalej dziać.
Red Park buduje już nowy blok.
Sami zobaczycie jak to wygląda.
Wszyscy z biura Red Parku, którzy sprzedawali nam mieszkania nie pracują. Też czuję się oszukana bo miały być 4 bloki wzorcowego osiedla. No cóż zastanówcie się czy naprawdę chcecie mieszkać w takim bloku.
Pozdrawiam


Witam, sporadycznie bywałam, bądź raczej doglądałam prac na budowie w oczekiwaniu na odbiór mieszkania. Wczoraj miałam okazję zobaczyć wymarzone mieszkanie, na które oszczędzałam całe życie. Jestem w szoku jak bardzo III etap odbiega od etapu pierwszego. Również zastanawia mnie to, że zawsze kiedy bywałam na budowie albo nie pracował prawie nikt, albo też co chwila firma się zmieniała. Nie znam standardów budowy ale w moim przekonaniu wygląda na to, że inwestor/wykonawca kompletnie nie poradził sobie z budową. Do tego takie opóźnienie. Czy ktoś wie, czy etap IV również buduje ten sam wykonawca? Elewacja wygląda zwyczajnie brzydko a dobór kolorów na klatkach i jakość materiałów jest straszna.
Pozdrawiam KK
amoroza 
   

Stały bywalec


Wiek: 57
Dołączył: Pon Wrz 11, 2017 21:03
Posty: 89
Skąd: poznań

PostWysłany: Śro Wrz 18, 2019 15:37    Temat postu: Re: Budynek C - sierpień - odbiory

Główny wykonawca stawiający blok w surowym stanie być może będzie taki sam Alfa Star (jeżeli dobrze pamiętam), natomiast wykończenie bloku robią różne firmy.
Materiały budowlane będą coraz droższe więc
trzeba brać tanie firmy, jedna za drugą.
Żeby zmieścić się w kosztach...
Lara1978 
   

Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Nie Wrz 10, 2017 19:47
Posty: 105
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 18, 2019 22:13    Temat postu: Re: Budynek C - sierpień - odbiory

My też zdecydowaliśmy się na mieszkanie prosto od dewelopera, ale obecnie zastanawiamy się czy aby na pewno to był dobry pomysł. Przede wszystkim nie wiemy kompletnie jak urządzić nasze mieszkanie. Za bardzo się nie znamy na tym co i jak do siebie dopasować, żeby nie tylko ładnie wyglądało, ale żeby jeszcze było praktycznie. Dlatego rozważamy zgłosić się do architekta (np. https://www.abrys.net/) żeby nam stworzył projekt całego mieszkania, a w szczególności kuchni i salonu. Myślicie, że warto? Ktoś z Was może zatrudniał u siebie architekta?
ity123 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Paź 30, 2013 12:06
Posty: 35
Skąd: Poznań-Rolna

PostWysłany: Czw Wrz 19, 2019 20:11    Temat postu: Re: Budynek C - sierpień - odbiory

Hej, możecie podzielić się informacjami jakie jeszcze oprócz wysokości usterki i wady wychwyciliście. Mamy niedługo odbiór i warto by wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę.
pawel694 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Sty 05, 2018 23:36
Posty: 45
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2019 15:30    Temat postu: Re: Budynek C - sierpień - odbiory

Brak kąta w jednym z narożników, brak klamki w drzwiach balkonowych, rysy na ramach okiennych, brak zaslepek w oknach, uszkodzona kaseta do rolet. U mnie wysokość się zgadzała, zmiany lokatorskie zostały wprowadzone. Mam pytanie, czy u Was grzejniki w łazience też są takie olbrzymie?
Bombel_EPKS 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sie 06, 2019 11:42
Posty: 93
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Wrz 21, 2019 3:26    Temat postu: Re: Budynek C - sierpień - odbiory

amoroza napisał:
No cóż zastanówcie się czy naprawdę chcecie mieszkać w takim bloku.
Pozdrawiam

Cały ten post brzmi jak słaby trolling.
Poza tym teraz to już raczej nie mamy wyjścia żeby tam nie zamieszkać Razz
Lara1978 napisał:
Myślicie, że warto? Ktoś z Was może zatrudniał u siebie architekta?

Oczywiście, że warto. Jeżeli chodzi o kuchnię i łazienkę to skorzystaliśmy z projektowania w Castoramie - 200 zł wydane na projekt jest zwracane przy realizacji zakupów z projektu na kwotę 1500 zł w tym samym sklepie.
ity123 napisał:
Hej, możecie podzielić się informacjami jakie jeszcze oprócz wysokości usterki i wady wychwyciliście. Mamy niedługo odbiór i warto by wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę.

- posadzki zachlapane tynkiem
- szklane balustrady do regulacji płaszczyzn
- zabrudzenia od pianki montażowej na stolarce okiennej
- rysy na szybach
- wyszczerbienia na balustradach szklanych
- okucia w oknach do regulacji
- brak zaślepek w oknach, grzejnikach itd.
- wyprawki tynku przy podejściach pod grzejniki
- brak płaszczyzn posadzek - do zeszlifowania
- brak silikonowania przy cokole na balkonie
- bałagan w komórce lokatorskiej.

Radzę od razu wziąć kogoś do odbioru, koszt niewielki (poniżej 1% wartości mieszkania), a może bardzo pomóc.
Osobiście polecam https://www.inspekcjadomu.pl/ mgr inż. Piotr Gramza https://www.facebook.com/InspekcjaDomu/
Korzystałem z jego usług już dwukrotnie, odbierał niejedno mieszkanie w tym etapie i potrafi wychwycić usterki, o których nie mielibyście zielonego pojęcia Wink
pawel694 napisał:
Mam pytanie, czy u Was grzejniki w łazience też są takie olbrzymie?

150x60 cm
amoroza 
   

Stały bywalec


Wiek: 57
Dołączył: Pon Wrz 11, 2017 21:03
Posty: 89
Skąd: poznań

PostWysłany: Nie Wrz 22, 2019 13:14    Temat postu: Re: Budynek C - sierpień - odbiory

Sorry jeżeli tak to odebrałeś. Nie chciałam nikogo urazić. Raczej mi smutno, że nie ma wyjścia z tej sytuacji. Ja kupiłam mieszkanie, które można było oglądnąć. Jeszcze raz przepraszam jeżeli wprowadziłam jakieś negatywne odczucia.
Bombel_EPKS 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sie 06, 2019 11:42
Posty: 93
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2019 13:22    Temat postu: Re: Budynek C - sierpień - odbiory

amoroza napisał:
Sorry jeżeli tak to odebrałeś. Nie chciałam nikogo urazić. Raczej mi smutno, że nie ma wyjścia z tej sytuacji. Ja kupiłam mieszkanie, które można było oglądnąć. Jeszcze raz przepraszam jeżeli wprowadziłam jakieś negatywne odczucia.

Nie w tym rzecz, nie poczułem się w żaden sposób urażony Smile
Po prostu na działania na budowie, zmiany ekip, w tym opóźnienie spowodowane odejściem jednej z ekip wykańczających elewację nikt z nas nie miał wpływu.
Stan zastany jest jaki jest i nie zmienimy tego, a prawda jest taka, że poza paroma uchybieniami mieszkania nie mają większych usterek.
Najważniejsze są równe kąty i płaszczyzny, reszta to drobiazgi do usunięcia (poza mieszkaniami na XII piętrze pod tarasem).
Pozostałe usterki trzeba będzie zgłaszać na bieżąco zarządcy wspólnoty, jednocześnie trzymając rękę na pulsie czy usuwa je w terminie. Na wszystko są sposoby i narzędzia prawne.
A po roku zarządcę się zmienia i tyle.
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama