portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań RED PARK - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » RED PARK - sprawy osiedlowe » Forum » Ekran przy torach
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Ekran przy torach

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
nina93 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Sie 26, 2019 11:03
Posty: 1
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sie 26, 2019 11:15    Temat postu: Ekran przy torach

Dzień dobry.

Interesuję się zakupem mieszkania w etapie IV od strony zachodniej, ale największą zagadką jest dla mnie ekran przy torach.
Podczas pierwszej wizyty w biurze, mój partner uslyszał, ze taki ekran będzie.
Kiedy poszliśmy razem, dowiedzieliśmy się, że PKP rzekomo odmówiło postawienia panelu, ponieważ (co ciekawe!) osiedle znajduje się zbyt daleko od torowiska, a deweloper umywa rączki od takiej inwestycji. Coś mi śmierdziało, więc skontaktowałam się z PKP i co się okazało? Oni na przestrzeni kilku lat nie mieli takiej sprawy! Zasugerowano żebym poprosiła dewelopera o udostępnienie ich decyzji. Napisałam maila, dzwoniłam i oczywiście zostałam zbyta, ponieważ pani dopiero co wróciła z urlopu. Mało tego, stwierdziła, że weryfikacja tej sprawy zajmie jej 2 tygodnie!
Z mapy halasu dot. transportu kolejowego, udostepnionej na stronie miasta jasno wynika, że na osiedlu będzie głośno.

Czy ktoś z Państwa posiada jakieś informacje odnośnie ekranu, PKP? Czy w biurze ktoś coś mówi na ten temat? Wszystkie wiadomości będą pomocne Smile

Pozdrawiam.
amoroza 
   

Stały bywalec


Wiek: 57
Dołączył: Pon Wrz 11, 2017 21:03
Posty: 89
Skąd: poznań

PostWysłany: Pon Sie 26, 2019 18:15    Temat postu: Re: Ekran przy torach

Hejka
Cytuję słowa pani z biura Red Park na temat ekranu przy torach :
,, Jakoś to odgrodzimy,,
Pozdr.
Bez komentarza.
jacekp123 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Lip 19, 2018 20:48
Posty: 20
Skąd: luboń

PostWysłany: Pon Sie 26, 2019 19:06    Temat postu: Re: Ekran przy torach

Nina, nie liczylbym na ten ekran niestety i dlatego skreslilem mieszkanie w 4 etapie i "zadowolilem" sie etapem trzecim, majac nadzieje, ze czwarty budynek nieco wyciszy chociaz w tym newralgicznym miejscu halas.
lukas-44 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Paź 03, 2015 12:12
Posty: 113
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sie 26, 2019 23:06    Temat postu: Re: Ekran przy torach

Z doświadczenia, dla przyszłych lokatorów 4 budynku, jak Wam obiecują ekran proście o potwierdzenie mailem i na papierze, bo na końcu się tego będą wypierać, a Wy zostaniecie z problemem hałasu.
niko.h 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Sie 13, 2019 12:38
Posty: 9
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sie 29, 2019 21:50    Temat postu: Re: Ekran przy torach

Nie liczyłabym na ekran, poza tym co on da na wyższych piętrach budynku? Miałam w planach kupno mieszkania w 4 etapie od strony zachodniej, ale zastanawiała mnie sprawa hałasu. Wybrałam się do parku, posiedziałam kilkanaście minut. Pociąg jechał jeden za drugim! Średnio co 10 minut, w tym sygnał na wysokości osiedla, szok! Mam małe dziecko, które budzi się na dźwięk skrzypiącej podłogi, a co by było tutaj Idea
amoroza 
   

Stały bywalec


Wiek: 57
Dołączył: Pon Wrz 11, 2017 21:03
Posty: 89
Skąd: poznań

PostWysłany: Pią Sie 30, 2019 12:17    Temat postu: Re: Ekran przy torach

Ja mam wrażenie, że te pociągi jeżdżą coraz częściej.
A poza tym pod blokiem w IV Etapie ma być parking od strony zachodniej. Będzie to więc bardzo uciążliwe dla wszystkich... No i samoloty F16.
lukas-44 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Paź 03, 2015 12:12
Posty: 113
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Sie 30, 2019 16:52    Temat postu: Re: Ekran przy torach

Myślę, że ilość pociągów znacznie się nie zmieniła.

Raczej szybciej jeżdżą i stąd ten zwiększony hałas.

Przez ostatnie 3 lata była przebudowa torowisk i ograniczenia prędkości, a teraz śmigają jak pendolino Smile

Żyjąc w mieście niestety trzeba się pogodzić z pewnymi hałasami.
Miłego weekendu
Pozdrawiam
niko.h 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Sie 13, 2019 12:38
Posty: 9
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Sie 30, 2019 19:41    Temat postu: Re: Ekran przy torach

F16 w moim odczuciu latają sporadycznie, da się przeżyć. Jednak pociągi co 8-10 minut to dla mnie hardcore. Wink nie wiem oczywiście jak jest przez cały dzień (siedziałam w parku ok. 40 minut), ale przypuszczam że podobnie. Zastanawiam się jeszcze nad wschodnią stroną IV etapu... ale chyba jednak nie zostaniemy sąsiadami Razz
mig1anc 
   

Stały bywalec


Wiek: 55
Dołączył: Śro Lip 02, 2014 10:40
Posty: 55
Skąd: Luboń

PostWysłany: Sob Wrz 07, 2019 13:22    Temat postu: Re: Ekran przy torach

1. Czego nie ma w akcie notarialnym albo w ofercie tego nie ma i nie będzie. Patrz całe dyskusje dotyczące parkingu wspólnego. Kto nie kupił miejsca wraz z mieszkaniem, ten tuła się po osiedlu albo wynajmuje.

2. Pociągów będzie więcej niż mniej - to linia na Wrocław i Wolsztyn. Jak wejdą rozkłady PKM, to w szczytach tylko osobowe co 15' w jedną stronę. A obok jest też linia towarowa.

3. F16 - nie da się ukryć - hałasują. Ale właśnie część odleciała do Łaska, gdzie stacjonuje ich 16 (u nas 32), więc powinno być lepiej. Tj będą latać rzadziej ale nie ciszej.

4. Smog z Świerczewa to na prawdę dokuczliwa sprawa. Kopciuchów jest tam sporo, a miasto w mojej ocenie nie prowadzi tak widocznej walki o czyste powietrze jak np. Kraków.
Bombel_EPKS 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sie 06, 2019 11:42
Posty: 93
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Wrz 21, 2019 3:31    Temat postu: Re: Ekran przy torach

niko.h napisał:
F16 w moim odczuciu latają sporadycznie, da się przeżyć.

mig1anc napisał:
F16 - nie da się ukryć - hałasują. Ale właśnie część odleciała do Łaska, gdzie stacjonuje ich 16 (u nas 32), więc powinno być lepiej. Tj będą latać rzadziej ale nie ciszej.

Do Łasku Wink
Poza tym rozkład ich lotów wraz z rezerwacją przestrzeni powietrznej w czasie można sprawdzić w necie Wink
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama