portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań RED PARK - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » RED PARK - sprawy osiedlowe » Forum » ZANIM KUPISZ MIESZKANIE W IV ETAPIE
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

ZANIM KUPISZ MIESZKANIE W IV ETAPIE

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
andrzejkowalski400500 
   

Zaglądajacy


Wiek: 58
Dołączył: Sob Sty 18, 2020 10:52
Posty: 22
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Sty 18, 2020 11:04    Temat postu: ZANIM KUPISZ MIESZKANIE W IV ETAPIE

Zanim kupisz mieszkanie w IV etapie Red Park wiedz, że wszystko co usłyszysz w biurze sprzedaży może mieć mało wspólnego z rzeczywistością zastaną po odbiorze mieszkania.
Zaczynamy od przepięknego placu zabaw. Efekty widoczne na zdjęciach.

Przypominam, że ta inwestycja jest „gotowa” i oddana do użytkowania.
Dla wszystkich głosów, że wszyscy mają opóźnienia i deweloper na pewno to zrobi ale biedaczek nie miał czasu, to pokazuje Państwu plac zabaw i dziedziniec inwestycji Budmiex Smolna VI oddanej w listopadzie 2019 roku. Ceny mieszkań były na tym samym poziomie co w inwestycji Red Park etap III
Osiedle monitorowane- cały monitoring bazuje na kamerach zamontowanych w pierwszym etapie. Na etapie III nie została zamontowana ani jedna kamera, a kamery etapu I zdadzą się na bardzo niewiele, ponieważ na osiedle można wejść z wielu stron. PODSUMOWUJĄC NOWY ETAP NIE MA MONITORINGU.
Obiecywano też bezpośrednie wejście do galerii handlowej z terenu osiedla. Niestety deweloper przypadkiem sprzedał galerie handlową, miejsca postojowe pod galerią w magiczny sposób stały się płatne (I etap był zapewniany, że będzie tam mógł parkować bezpłatnie do końca świata i jeden dzień dłużej). Wejścia do galerii nie ma. Znaczy jest, ale jest zamknięte. Za to jest super miejsce postojowe dla wszystkich sprytnych Januszy. Dlatego nie musisz kupować drogiego miejsca postojowego. Jeżeli jesteś super zaradnym Januszem zawsze będzie na Ciebie czekało miejsce postojowe pod nieczynnym wejściem do galerii.

Cytat ze strony
Wybierasz wygodny styl życia – nowoczesny design architektury budynku, również części wspólnych
Na temat designu części wspólnych powstanie osobny wpis z fotorelacją bo to temat rzeka. Większości klientów przy sprzedaży mieszkania był prezentowany etap II. To co ujrzeliśmy w etapie III przeszło nasze najśmielsze wyobrażenia. Niestety bardzo bardzo negatywnie.
Elewacja też jest prawie taka jak w etapie I i II. No może w „podobnej stylistyce”.
Tory kolejowe- na planie osiedla zaznaczone są jako tereny zielone. Jeżeli usłyszycie Państwo w biurze sprzedaży, że „planowany” jest ekran akustyczny to wiedźcie, że słowo „planowany” w języku sprzedawców Red Park oznacza „nigdy nie powstanie”
Wiedźcie, że IV etap zbudowany jest nad linią towarową i pasażerską relacji Poznań-Wrocław o dużym natężeniu ruchu.

Będę starał się odgrzewać ten wątek ponieważ trolle dewelopera zrobią wszystko, żeby ten temat zakopać na forum.

Podsumowując: Jeżeli chcesz oszczędzić sobie nerwów, złości, strasznego traktowania już po zakupie to nie pakuj się w interesy z deweloperem RED estate. Ja czytałem negatywne komentarze ludzi z etapu I i II i nie wierzyłem. Niestety już wierzę, ale jest za późno.



IMG_20200115_063349.jpg
 Opis:
Piękne ławki- dziedziniec

IMG_20200115_063349.jpg


andrzejkowalski400500 
   

Zaglądajacy


Wiek: 58
Dołączył: Sob Sty 18, 2020 10:52
Posty: 22
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Sty 19, 2020 10:52    Temat postu: Re: ZANIM KUPISZ MIESZKANIE W IV ETAPIE

Oto reszta fotorelacji dla wszystkich zainteresowanych zakupem mieszkania u tego "słownego" dewelopera.


IMG_20207115_064444.jpg
 Opis:
Dziedziniec Budimex Smolna VI

IMG_20207115_064444.jpg





IMG_20200115_067777.jpg
 Opis:
Plac zabaw Budimex Smolna VI

IMG_20200115_067777.jpg





IMG_21200115_073449.jpg
 Opis:
Plac zabaw rzeczywistość Red Park

IMG_21200115_073449.jpg


andrzejkowalski400500 
   

Zaglądajacy


Wiek: 58
Dołączył: Sob Sty 18, 2020 10:52
Posty: 22
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Sty 19, 2020 10:53    Temat postu: Re: ZANIM KUPISZ MIESZKANIE W IV ETAPIE

Jeszcze "super bezpośrednie" wejście do Galerii Dębiec otwarte razem z oddaniem III etapu.


IMG_20201117_215776.jpg
 Opis:
Wejście do galerii

IMG_20201117_215776.jpg


amoroza 
   

Stały bywalec


Wiek: 57
Dołączył: Pon Wrz 11, 2017 21:03
Posty: 89
Skąd: poznań

PostWysłany: Wto Sty 21, 2020 20:37    Temat postu: Re: ZANIM KUPISZ MIESZKANIE W IV ETAPIE

Witam!
Myślę, że może się tak stać, że zburzą nam też Galerię.
Czwarty etap się buduje. Na pewno ludzie kupią mieszkania choćby pod wynajem. Robiłam co mogłam żeby opisać co tu się dzieje i spotykałam się tylko z krytyką.
Wspóczuję Państwu.
Myślę, że jak będą 4 wspólnoty to można będzie coś zmienić, ale o swoje trzeba walczyć.
Pozdrawiiam
sowhat 
   

Zaglądajacy


Wiek: 29
Dołączył: Wto Wrz 03, 2019 8:32
Posty: 11
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 22, 2020 12:18    Temat postu: Re: ZANIM KUPISZ MIESZKANIE W IV ETAPIE

Z ciekawości, skąd informacje że mają zburzyć galerie? Już parę razy słyszałam takie głosy od innych mieszkańców ale zastanawiam się skąd wzięły się te przypuszczenia.
amoroza 
   

Stały bywalec


Wiek: 57
Dołączył: Pon Wrz 11, 2017 21:03
Posty: 89
Skąd: poznań

PostWysłany: Śro Sty 22, 2020 15:15    Temat postu: Re: ZANIM KUPISZ MIESZKANIE W IV ETAPIE

Od pracowników Galerii.
andrzejkowalski400500 
   

Zaglądajacy


Wiek: 58
Dołączył: Sob Sty 18, 2020 10:52
Posty: 22
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 29, 2020 17:43    Temat postu: Re: ZANIM KUPISZ MIESZKANIE W IV ETAPIE

Wszystkich zainteresowanych zakupem w IV etapie zapraszam na stronę urbanity.pl. Zjeżdżamy w dół i czytamy opinie. Życzę milej lektury i przemyślanego zakupu. Tak, żebyście Państwo nie musieli za dwa lata wypisywać komentarzy o tym, że deweloper nie reaguje na zgłaszane usterki, traktuje mieszkańców jak roszczeniowych intruzów itd.

https://www.urbanity.pl/wielkopolskie/poznan/red-park-iii,b12942
lukas-44 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Paź 03, 2015 12:12
Posty: 113
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Sty 31, 2020 15:56    Temat postu: Re: ZANIM KUPISZ MIESZKANIE W IV ETAPIE

To forum istnieje od bardzo dawna, my jako 1 etap nie mieliśmy skąd czerpać opinii o Red Estate Development (chyba, że z osiedla wrocławskiego).

Natomiast zarówno 2 jak i 3 etap śmiało mógł zasięgnąć wiedzy o wiarygodności dewelopera z tego miejsca.

Myślę, że mieszkańcy mogą mieć pretensje do siebie lub poprostu chcą być oszukiwani. Nowi nabywcy lekceważą opinie i myślą, że poprzednicy wymyślają i wyolbrzymiają problemy i ich mieszkania/etapu problem tyczyć nie będzie.

Niestety jak Pan widzi problem spotkał i Pana, ale czy 4 etap będzie pustostanem ? oczywiście, że nie.

Znajdą się kolejni nabywcy.
Może niektórzy sprawdzą opinie i nie kupią mieszkania, ale część zlekceważy sugestie i przekona się na własnej skórze, że obietnice RP są bez pokrycia, a blok numer 4 na pewno w całości zostanie sprzedany.

Oby miał mniej wad niż poprzednie etapy, czego im życzę.
Pozdrawiam
MariolkaSzcz 
   

Zaglądajacy


Wiek: 50
Dołączył: Śro Wrz 19, 2018 21:54
Posty: 14
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Lut 01, 2020 18:28    Temat postu: Re: ZANIM KUPISZ MIESZKANIE W IV ETAPIE

Dziś mija 167 dzień z niesprawnym domofonem i otwartym wejściem do bloku (nie wliczając parogodzinnych okresów działania).

Zapraszamy na to strzeżone osiedle, do którego każdy wchodzi jak do siebie.
Aranval 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Pią Wrz 06, 2019 12:30
Posty: 13
Skąd: Wildy

PostWysłany: Nie Lut 02, 2020 17:21    Temat postu: Re: ZANIM KUPISZ MIESZKANIE W IV ETAPIE

U mnie nigdy domofon nie działał, widziałam też podejrzanych "karczków" przechadzajacych się po parkingu podziemnym. Albo ci panowie robili rekonesans albo mieli problem ze znalezieniem "swojego" auta bo na pracowników jakiejś inspekcji nie wyglądali (brak kamizelek, notatników czy innych rzeczy używanych podczas inspekcji)
Aranval 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Pią Wrz 06, 2019 12:30
Posty: 13
Skąd: Wildy

PostWysłany: Nie Lut 02, 2020 17:57    Temat postu: Re: ZANIM KUPISZ MIESZKANIE W IV ETAPIE

Niestety trzeba przyznać rację autorowi tematu. Co mnie najbardziej uderzyło to totalna pomyłka z instalacją hydrauliczną. Nie wiem czy projektował to miłośnik czasów PRLu czy student 1szego roku studiów humanistycznych. W łazience rura odprowadzajaca wodę z umywalki znajduje się po przeciwnej stronie łazienki. Tak samo odpływ w kuchni również jest w dalekiej odległości do rur doprowadzajacych wodę. Jeśli ktos kupuje pierwszy raz mieszkanie to może być tego wszystkiego nieswiadomy bo przecież wydaje się to logiczne ze odpływ wody powinien być blisko rur doprowadzajacych wodę. Tak więc istnieją 3 rozwiązania, z których żadne nie jest dobre. 1 - kujesz w podłodze i przeciagasz rury, przez co tracisz gwarancje na podłogę, 2- zabudujesz rury tracąc powierzchnię łazienki, która pierwotnie jest mała lub 3- jesteś fanem wystroju rodem z PRLu i zostawiasz rury na wierzchu. U nas parapet w salonie był za długi, że nie dało się otworzyć balkonu, zostało to zgłoszone i parapet został nierówno przycięty w wyniku czego ramach okna została uszkodzona przez ostrze użyte do cięcia parapetu. Pani odpowiedzialna za odbiór mieszkania podczas odbioru miała bardzo agresywne nastawienie do klientów jakby takie zastrzeżenia jak klamka okna zostajaca w ręku była czymś normalnym i nie powinno się mieć pretensji o to. Żałuję że podczas odbioru nie sprawdzilismy termostatów do kaloryferow bo jeden był uszkodzony i były na nim ślady nieudanych prób naprawy (widoczne uszkodzenia elementów plastikowych bo części były najprawdopodobniej wciskane na siłę plus wylewający się najtańszy klej z kiosku) żałujemy, że nie zgłosiliśmy tego wcześniej ale dla 40zl nie mam ochoty kłócić sie z pracownikami biura budowy co zachowują się okropnie w stosunku do mieszkańców.
andrzejkowalski400500 
   

Zaglądajacy


Wiek: 58
Dołączył: Sob Sty 18, 2020 10:52
Posty: 22
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Lut 08, 2020 17:44    Temat postu: Re: ZANIM KUPISZ MIESZKANIE W IV ETAPIE

No i booty z biura sprzedaży zakopały temat. Niech te uśmiechnięte twarze nie zapomną wam dodać, że blok będzie nad linią kolejową Poznań- Wrocław. Linia towarowa i pasażerska.
MariolkaSzcz 
   

Zaglądajacy


Wiek: 50
Dołączył: Śro Wrz 19, 2018 21:54
Posty: 14
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lut 18, 2020 6:11    Temat postu: Re: ZANIM KUPISZ MIESZKANIE W IV ETAPIE

Pół roku od oddania budynku. Do dzisiaj nie działają domofony- nie ma możliwości zadzwonienia do danego mieszkania z panelu na dole- panel wydaje głuche jęki. Zamek w drzwiach wejściowych działa przez pół godziny po czym się rozłącza. Korytarze na piętrach nie widziały mopa i wiadra z wodą. Jest totalny syf. Totalny brak nadzoru ze strony dewelopera i zarządzcy nieruchomości. Prowadzone są jakieś pobierzne prace naprawcze - deweloper się "stara" bo ma do sprzedania jeszcze IV etap. Pomyślcie Państwo co Was czeka po zakupie w IV ostatnim etapie gdzie nie będzie już nic do stracenia.

Zgłoszenia do dewelopera o uszkodzeniach, nie działającym domofonie nic nie dają. Możesz co najwyżej dostać odpwiedź w stylu "skończ zawracać gitarę- my tu nabieramy ludzi na etap IV- Ciebie już nabraliśmy. Więc spadaj".
jacekp123 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Lip 19, 2018 20:48
Posty: 20
Skąd: luboń

PostWysłany: Wto Lut 18, 2020 11:59    Temat postu: Re: ZANIM KUPISZ MIESZKANIE W IV ETAPIE

Zglaszajcie awarie jednoczesnie deweloperowi i Asmie, moze cos sie zdziala...
1) windy, ktore nie dzialaja, a jak dzialaja to halasuja, ze az strach nimi jechac
2) wiecznie otwarte drzwi wejsciowe
3) niedzialajce domofony

Przy okazji - placicie juz za garaz? Przeciez jeszcze nie bylo przeniesienia wlasnosci?
pawel694 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Sty 05, 2018 23:36
Posty: 45
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lut 18, 2020 13:27    Temat postu: Re: ZANIM KUPISZ MIESZKANIE W IV ETAPIE

Oto odpowiedź dotycząca domofonów i drzwi jaką otrzymałem:

"Dzień dobry,


Problem niedziałania domofonu leży w którymś ze 136 mieszkań. Niestety, podczas prac wykończeniowych jeden domofon został nieprawidłowo podłączony, bądź zaizolowany, co powoduje spięcie kasy dzwoniącej i brak przekazania sygnału.

Koszty serwisu naprawy domofonu są wysokie, a jedyną drogą na znalezienie wadliwie podłączonego domofonu jest rozłączenie i podłączenie każdego ze 136 unifonów.


Propozycja ze strony Zarządcy jest taka, aby to lokatorzy podjęli decyzję o naprawie instalacji ze środków wspólnoty (koszt jednorazowego przyjazdu elektryka i szukania źle podłączonego unifonu to dla wspólnoty 1450 zł netto za każdorazowy przyjazd, ponieważ nie ma gwarancji, że ktoś kto jeszcze nie wykończył swojego mieszkania, w przyszłości nie podłączy źle swojej instalacji) na zebraniu wspólnoty, które odbędzie się 4 marca.


Będą Państwo mieli wybór, albo sprawdzą Państwo swoje instalacje w mieszkaniu we własnym zakresie, albo zrobi to za Państwa Zarządca w uzgodnionym wspólnie z Państwem terminie za w/w kwotę.


Odnośnie drzwi – są one otwarte, ponieważ wykończeniowcy, którzy wnoszą swoje rzeczy odbezpieczają zatrzask zamka. Około godziny 12:00 byłam na budynku C i przełączyłam blokadę w drzwiach, żeby można było je otworzyć tylko kodem, a nie poprzez pociągnięcie drzwi. Natomiast nie jestem w stanie tego robić tego co chwilę i kontrolować czy drzwi są zablokowane czy nie."
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama