portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań RED PARK - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » RED PARK - sprawy osiedlowe » Forum » Ciepła woda
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Ciepła woda

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
pawel694 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Sty 05, 2018 23:36
Posty: 45
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lut 02, 2020 11:11    Temat postu: Ciepła woda

Czy u Państwa również ciśnienie ciepłej wody jest niższe niż wody zimnej? Czy zanim zacznie lecieć ciepła woda trzeba także chwilę (dłuższą) odczekać?
Aranval 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Pią Wrz 06, 2019 12:30
Posty: 13
Skąd: Wildy

PostWysłany: Nie Lut 02, 2020 17:12    Temat postu: Re: Ciepła woda

Mam to samo... :/
FanatykBMW 
   

Zaglądajacy


Wiek: 34
Dołączył: Pon Lip 22, 2019 15:28
Posty: 15
Skąd: Torun

PostWysłany: Sob Lut 08, 2020 16:01    Temat postu: Re: Ciepła woda

To normalne że by była ciepła woda musi trochę odczekać bo rury są zimne a przepływ wody ciepło jest tylko głównym pionie ale czy też czujecie taki niemiły zapach wody ostatnio
Bombel_EPKS 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sie 06, 2019 11:42
Posty: 93
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lut 14, 2020 14:11    Temat postu: Re: Ciepła woda

FanatykBMW napisał:
To normalne że by była ciepła woda musi trochę odczekać bo rury są zimne

Tu nie chodzi o to, że na górne piętra ciepła woda płynie dużej niż na parter, tylko o to, że ledwie leci...
Wszędzie gdzie sprawdzałem strumień wody zimnej i ciepłej był równomierny, a tutaj jest drastyczna różnica... :/
FanatykBMW napisał:
czy też czujecie taki niemiły zapach wody ostatnio

Nie.
agataprzerwa 
   

Początkujacy


Wiek: 96
Dołączył: Śro Lis 05, 2014 19:55
Posty: 6
Skąd: Poznań Red Park

PostWysłany: Wto Lut 18, 2020 8:24    Temat postu: Re: Ciepła woda

Czy u kogoś jeszcze zimna woda leci tylko przez chwilę zimna a następnie letnia, czasami nawet bym powiedziała że ciepła?
Mam ten problem od kilku dni i nie wiem gdzie jest przyczyna. Może się wydawać że to błahy problem ale nawet kwiatów nie mogę podlać
piotr_RP 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Czw Maj 15, 2014 22:06
Posty: 104
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Czw Lut 20, 2020 21:26    Temat postu: Re: Ciepła woda

U kilku osób leci ciepła zamiast zimnej , a jak dzwonię do Pana Krajewskiego, to mówi, że nikt mu nie zgłaszał i najprawdopodniej u mnie bateria popsuty i mam problem. po kilku dniach testów i rozmowy z hydraulikiem i niemal kłótni z Panem Krajewskim okazało się , że jednak to nie u mnie problem, tylko :

w całym pionie - długi korytarz pierwsze trzy mieszkania (szacht po prawej). Podjęte już zostały prace : na moim pietrze zamontowane zostaly zaworki zwrotne i problem nadal wystepuje. Ponoć do końca tygodnia mają coś na rozdzielaczach pozakładać i wtedy ciepla woda w zimnej bedzie leciala na jednym pietrze i latwiej bedzie ustalić kto wpuszcza ciepla wode do obiegu i ma popsuta baterię lub baterie.

Porada :
Proszę o test odkręćcie zimną wodę i zobaczcie czy licznik od cieplej wam się nie kręci, jeśli tak to problem jest u was.

PS.
ale się ten ktoś zdziwi jak rachunek za wode dostanie.

PS. 2
z dwa - cztery tygodnie gdzies jakies wiertarki bylo slychac , jakis remont , moze jakiś majster zle coś podłączył ???
pawel694 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Sty 05, 2018 23:36
Posty: 45
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lut 20, 2020 22:16    Temat postu: Re: Ciepła woda

@piotr_RP, a o którym budynku mowa?
piotr_RP 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Czw Maj 15, 2014 22:06
Posty: 104
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Pią Lut 21, 2020 20:29    Temat postu: Re: Ciepła woda

Pierwszy blok.
Bombel_EPKS 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sie 06, 2019 11:42
Posty: 93
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lut 23, 2020 7:34    Temat postu: Re: Ciepła woda

agataprzerwa napisał:
Czy u kogoś jeszcze zimna woda leci tylko przez chwilę zimna a następnie letnia, czasami nawet bym powiedziała że ciepła?

Gdybym miał ciepłą wodę w cenie zimnej to bym się cieszył, to tak jak zatankować Pb98 w cenie Pb95 Very Happy
agataprzerwa napisał:
nawet kwiatów nie mogę podlać

Z tego co mnie przez całe życie uczono to kwiaty podlewa się wodą przestaną od poprzedniego dnia, a nie prosto z kranu Razz
piotr_RP 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Czw Maj 15, 2014 22:06
Posty: 104
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Śro Lut 26, 2020 22:02    Temat postu: Re: Ciepła woda

Bombel_EPKS napisał:
agataprzerwa napisał:
Czy u kogoś jeszcze zimna woda leci tylko przez chwilę zimna a następnie letnia, czasami nawet bym powiedziała że ciepła?

Gdybym miał ciepłą wodę w cenie zimnej to bym się cieszył, to tak jak zatankować Pb98 w cenie Pb95 Very Happy
agataprzerwa napisał:
nawet kwiatów nie mogę podlać

Z tego co mnie przez całe życie uczono to kwiaty podlewa się wodą przestaną od poprzedniego dnia, a nie prosto z kranu Razz



Jakbys nie mógł się wykąpać ani wieczorem, ani rano bo za gorąca woda leci nawet na maksymalnej zimnej to byś inaczej pisał .
piotr_RP 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Czw Maj 15, 2014 22:06
Posty: 104
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Śro Lut 26, 2020 22:10    Temat postu: Re: Ciepła woda

przeprowadzając mi śledztwo niczym CSI: zagadki RedPark - Asma , w trzecim tygodniu walki, okazało się , że było zwiększane ciśnienie na ciepłej wodzie do 6 atmosfer, bo ponoć mieszkańcy wyższych pieter na cisnienie narzekaja, ok ale dlaczego zwiększenie ciśnienia na cieplej powoduje problem z zimną? wszyscy mamy uszkodzone baterie i przepuszczaja tak gorąca wodę , że sie wykąpać nie da, a niektórym zmywarki wariują, bo czyjniki nie wykrywają zimnej wody. Wczoraj ponoć zostało obniżone o ileś ciśnienie ciepłej wody, różnica jest , ale i tak rano , popoludniu trafiłem na momenty z letnią wodą.

Aha słyszałem, że ten problem nie w takiej skali, ale występuje na pozostałych pionach.

Najważniejsze jak są problemy zgłaszać do Asmy.
piotr_RP 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Czw Maj 15, 2014 22:06
Posty: 104
Skąd: Poznań-Dębiec

PostWysłany: Pon Mar 02, 2020 15:04    Temat postu: Re: Ciepła woda

informacyjnie - problem rozwiązany, wg otrzymanej informacji bateria w lokalu użytkowym była winna zamieszaniu.
Larry1 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Wrz 17, 2014 16:45
Posty: 6
Skąd: P-ń

PostWysłany: Wto Mar 03, 2020 17:46    Temat postu: Re: Ciepła woda

Polecam wszystkim sprawdzić baterie. Moja przy przepływie zimnej wody, przypuszczała też ciepłą i nabijała licznik. Nie mam pewności od kiedy, ale być może nie wytrzymała zwiększonego ciśnienia, o którym pisał Piotr_RP. Ktoś może mieć podobny problem.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama